Dünyada barış ve huzur olsun

Dünyada ve Türkiye’de hızlı gelişme ve değişimlerin olduğu bir süreci yaşıyoruz.

Hiç şüphesiz Dünya’daki gelişmelerde en çok dikkati çeken Gazze’de İsrail’in soykırım derecesinde mazlumlara yaşattıklarıdır. 

Kadın-çocuk demeden masum insanları asırlık yerinden yurdundan etmek için en ağır silahlarla sürdürülen katliamı İsrail bütün uyarılara rağmen yapmaktadır. 

Müslümanlar için farz ibadetlerden biri olan orucun tutulduğu Ramazan’da bile insanlık dışı saldırılarını sürdüren İsrail, endişe ederiz ki bayramda bile bu katliama devam edecektir. Artık bu saldırganı dünyanın bir şekilde durdurması gerekiyor.

Aynı şekilde Gazze’deki katliam nedeniyle geri planda kalmış gibi görünse de Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan savaşın da sona erdirilmesi için gerekenler yapılmalıdır.

Güneyinde ve kuzeyinde yaşanan savaşlar arasında Türkiye Cumhuriyeti’nin bu insanlık dışı saldırı ve çarpışmaların durdurulması için azami çaba sarf etmektedir.

Bu süreç yaşanırken 31 Mart ta yapılan Yerel Seçimlerin büyük bir olgunluk ve huzur içinde geçmesi Türk demokrasisi için övünç kaynağıdır.

Birlik ve beraberliğin örnek bir şekilde sergilendiği seçimler sonucu göreve gelen yerel yöneticilerin aynı anlayışla hareket ederek görev yapacaklarına olan inancımız tamdır.

Ülkemizde barış ve huzur içinde idrak ettiğimiz Ramazan’ın bayramını da hep birlikle, el ele gönül gönüle vererek yapacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle bayramın Türk-İslam alemine hayırlı olmasını, Dünyada barış ve huzurun sağlanmasına da vesile olmasını diliyorum.

Eyyüp ERGAN
Yönetim Kurulu Başkanı