YENİ SİSTEM VE HÜKÜMETE DESTEK.

YENİ SİSTEM VE HÜKÜMETE DESTEK.


Borsamız Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk ve Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesini kutlayarak başarı dileklerinde bulundu.

Başkanlar yayımladıkları mesajda 24 Haziran seçimlerinin ardından uygulanmaya başlanan yeni yönetim sisteminin, Türkiye'yi hedeflerine taşınmada hızlandıracağını bildirerek şu görüşlere yer verdiler:

"Dünya da hızlı bir değişim ve gelişmenin yaşandığı bir süreçteyiz. Türkiye bu sürece ayak uydurarak dahil olmak zorundadır. Bu bakımdan yapısal anlamdaki büyük değişim kalkınma hareketine her alanda kolaylık ve katkı sağlayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, yeni oluşturulan bakanlar kurulu adeta bir ihtisas kabinesi gibidir. Konularında bilgi ve birikim sahibi olanlardan bakanlar kurulunun oluşturulması umutlarımızı daha da yeşertmiştir. Üretim ve ihracat odaklı bir ekonomik yapıya öncelik verilecek. Bu nedenle yakında toplanmaya başlanacak ve pazara indirilecek olan 2018 ürünü fındık konusunda da radikal ve kararlı adımlar bekliyoruz. İhracatta istikrarın sağlanmasına ve artmasına yönelik oluşturulacak alım ve fiyat politikaları, makul ve kabul edilebilirlik seviyede olmalıdır. Fındıkta söz sahipliğimiz ve kazancımızın sürdürülebilir olması için de izlenecek politikalar tamamen üretim ve kalite odaklı hale getirilmelidir."

Arslantürk ve Ergan'ın mesajında, ara verilmeden İçişleri Bakanı olarak görevlendirilen Süleyman Soylu ile Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlılığının açık açık ortaya konarak, en doğrusunun yapıldığı da vurgulandı.

Fotoğraflar :
[Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi | tb.org.tr]