Türk iş insanları Heyeti Tanzanya’da

Türk iş insanları Heyeti Tanzanya’da

Trabzon, Sakarya ve Tekirdağ Ticaret Borsaları’ndan oluşan iş insanları heyeti ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ülkemizdeki Odalar ve Borsalar Birliği ile aynı misyonu bulunan Tanzanya Özel Sektör Vakfını (Tanzania Private Sector Foundation) ve Tanzanya Yatırım Merkezini ziyaret etti.

Sakarya Ticaret Borsası organizasyonunda bir araya gelen heyet, Tanzanya Sanayi ve Ticaret Bakanı Innocent Bashungwa, Türkiye’nin Tanzanya Büyükelçisi Ali Davutoğlu ve Ticaret Müşaviri Onur Bilgen tarafından ağırlandı.

Tanzanya Özel Sektör Vakfı ve Tanzanya Yatırım Merkezi yetkilileri ile görüşmeler yapan heyet, buradaki yatırım ortamı ve sağlanan teşvikler hakkında yetkililerden bilgi aldı. Türk ve Tanzanyalı iş insanları iki ülke ticaretinin artırılması konusunda da görüş alışverişinde bulundu.

Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan “Kalkınma hareketini adeta yeniden başlatmış Tanzanya ile karşılıklı işbirliği yapılabilecek çok alan bulunuyor. Bu ziyaretlerin çok yararlı olacağına inanıyorum” dedi.

TTB Başkanları Eyyüp Ergan ve Sebahattin Arslantürk ziyaretlerde fındık ve çaydan oluşan paketler hediye ettiler.