ÇAYKUR’dan Mezopotamya Çayı

ÇAYKUR’dan Mezopotamya Çayı

ÇAYKUR, farklı çay damak tadına sahip tüketicilerin damak tadına uygun Mezopotamya çayını piyasaya sürdü.

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, farklı çay damak tadına sahip tüketicilerin damak tadına uygun Mezopotamya Çayının üretimini gerçekleştirdiklerini ve Mezopotamya Çayını ilk etapta 20 ilde tüketicilerin beğenisine sunduklarını kaydetti.

Talebe göre Mezopotamya Çayını ülke genelinde satışa sunabileceklerini kaydeden Alim, üretimi yapılan Mezopotamya Çayını ilk etapta Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Tunceli, Mersin, Mardin, Bingöl, Hatay, Malatya, Batman, Van, Elazığ, Bitlis, Muş, Hakkari, Şırnak, Siirt, Ağrı, Adıyaman ve Adana’da satışa çıkardıklarını söyledi.

Mezopotamya Çayı'nın bölge insanının görüş, öneri ve talepleri doğrultusunda özel tasarım ve özel görünümlü paketlerde üretiminin gerçekleştirildiğini ifade eden Genel Müdür Vekili Alim, "Mezopotamya" ismini seçmelerinde Dicle ve Fırat nehirleri arasında kalan geniş bir coğrafyaya verilen ad olmasının yanında, Mezopotamya bölgesinin medeniyetlerin doğuşuna ve çöküşüne tanıklık ettiği için tercih edildiğini kaydetti.

Alim, Mezopotamya Çayı ile bölgede ÇAYKUR ürünlerine ilgiyi artıracaklarına ve damak zevkiyle de tiryakileri cezbedeceğine inandıklarını sözlerine ekledi.