Başarılı Öğrenciler borsayı ziyaret etti

Başarılı Öğrenciler borsayı ziyaret etti

Ortahisar Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) müdürü Halil İbrahim Aydın, öğretmenler Zeki Serdar, Tahsin Genç ve öğrencilerden oluşan grup borsamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan ile görüş alışverişinde bulundu.

Okul tarafından hazırlanan 2023-1-TR01-KA122-VET-000163686 numaralı “Elektrikli Araçlar Teknolojisi Öğrencileri Avrupa’da adlı proje, ülke genelinde kabul edilen 75 proje arasında desteklenmeye değer görülerek kabul edildi.

Trabzon’da geçen tek öğrenci projesi olan ERASMUS projesi ile gençler 3'er hafta sürecek staj için Almanya ve Romanya'ya gidecek. İlk kafile 31 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Almanya'ya, ikinci kafile ise 03-23 Mayıs tarihleri arasında Romanya'ya hareket edecek. İki kafilede toplamda 4 öğretmen 16 öğrenci bulunuyor.

Başkan Ergan öğrencilere borsanın işleyişi, kotasyonunda bulunan ürünler, faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgiler vererek, “Gençlerimizi tebrik ediyor başarılar diliyorum. Hayallerinizden ve hedeflerinizden asla vazgeçmeyin. Ülkemizin geleceğini siz gençlerle daha da parlak görüyorum. Çok çalışacağız, çok üreteceğiz, çok satacağız, çok kazanacağız. Dolayısıyla sizler yetiştirecek ve sizler yapacaksınız. Türkiye uygun adım ileri giderken sizlerde buna katkı sunacaksınız” dedi.