TürkçeEnglish
Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / YENİ BİR DÖNEM
YENİ BİR DÖNEM
01 Haziran 2018 Cuma 05:55 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trSivil toplum ve meslek örgütlerinde makam ve mevkiler, önceliği üyelere vererek toplumun tamamının huzur ve refahının gelişmesine katkı da bulunmak içindir.

Bu amaçla Trabzon Ticaret Borsası çatısı altında 2001-2009 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı ifa eyledik. Sonrasında 8 yıla yakın bir süre görevi, seçme ve seçilmenin en doğru yapıldığı yer olan sandıktan çıkan sonuçların doğruluğuna inanarak devrettik. Bugün yeniden, yine sandıktan çıkan sonuçlarla 8 yıl aradan sonra borsamız üyelerinin tercihi ile görevdeyiz.

"Bıraktığımız yerden"değil, arkadaşlarımızın devrettiği noktadan itibaren çalışmalarımızı şevk ve heyecanla sürdüreceğiz. Bunu da başta borsamızın üyeleri olmak üzere, eşdeğer meslek örgütlerinin yanı sıra resmi ve özel kuruluşlarla hep birlikte gerçekleştireceğiz. Çalışmalarda önceliklerine ve özelliklerine göre sıralayarak uygulamaya koyacağız.

2018 yılı Türkiye'de sadece meslek örgütlerinin değil, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin de yapıldığı bir yıl olarak kayıtlara geçecektir. Demokrasilerin vazgeçilmezi olan seçme ve seçilme hakkının kullanıldığı sandıktan çıkan ve çıkacak sonuçların tam anlamıyla kabul görmesi, sonrasında da yenen-yenilen olmadığı kabul edilerek hareket edilmesiyle gerçek manada kazanım sağlayacaktır.

Türkiye, yasama ve yürütme temelini sağlam ve sağlıklı bir yapıya oturtup, kalkınma hareketini de bir bütün kabul ederek hareket ederek her alanda gelişmesini sürdürebilir. Bunun için çaba göstermek, herkesin asli görevi olmalıdır.

Birlik ve beraberlik içinde böyle hareket edersek hep birlikte kazanmış olacağız.

Onun içindir ki daima; "Çok çalışıp, çok üretip, çok kazanacağız"diyor ve bu düstur etrafında herkesi birleşmeye bir kere daha çağırıyoruz.

Sebahattin ARSLANTÜRK
Meclis Başkanı

SEBAHATTİN ARSLANTÜRK - Meclis Başkanı
Diğer Yazıları : Tümü
Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr