TTB-TTSO meclis üyeleri eğitimde bir araya geldi

TTB-TTSO meclis üyeleri eğitimde bir araya geldi

Borsamız ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası birlikteliğinde Meclis Üyelerine yönelik verilen “Protokol ve Nezaket Kuralları” ve “Diksiyon ve Güzel Konuşma” eğitimleri TTSO Toplantı Salonunda yapıldı.

Birer gün arayla gerçekleşen eğitimlere Meclis Başkanımız Nevzat Özer, Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan ve TTSO Başkanı Erkut Çelebi’nin yanı sıra, TTB ve TTSO Meclis Üyeleri ile Genel Sekreterleri katıldı.

Bay Protokol olarak da adlandırılan ve Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Protokol Müdürlüğü Biriminde Protokol Uzmanı olarak belli bir süre görev yapan, İhsan Ataöv’ün verdiği “Protokol ve Nezaket Kuralları” eğitiminde protokol kuralları, selamlaşma, giyim-kuşam, beden dili gibi konular üzerinde duruldu.

TRT Trabzon Müdürlüğü’nde program yapımcısı ve spiker Yiğit Yavuz tarafından verilen “Diksiyon ve Güzel Konuşma” eğitiminde ise sesin kontrolü, diyafram nefesi, doğru nefes kullanımı, ses egzersizi gibi temel konulara yer verildi.

Eğitimlerin sonunda Başkanlarımız Nevzat Özer ve Eyyüp Ergan ile TTSO Başkanı Erkut Çelebi tarafından eğitimciler İhsan Ataöv ve Yiğit Yavuz’a günün anısına plaket takdim edildi.