“Neet’ler Pazara Erişiyor Projesi” kapsamında Proje Pazarı Etkinliğine Katılım Sağlandı

“Neet’ler Pazara Erişiyor Projesi” kapsamında Proje Pazarı Etkinliğine Katılım Sağlandı

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı "Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler için İşgücü Piyasasını Destek Programı (NEETPRO)" Hibe Programı kapsamında Trabzon Ticaret Borsası koordinatörlüğünde, Karadeniz Teknik Üniversitesi işbirliği ile yürütülen  ‘NEET’ler (Ne İstihdamda Ne Eğitimde olan Gençler) Pazara Erişiyor’ projesi kursiyerleri Karadeniz Teknik Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Mekezi (TTM) organizatörlüğünde 21-23 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen “16. Uluslararası Düşünden Gerçeğine Proje Pazarı” etkinliğine katılım sağladı.

Proje Pazarı Resmi Açılış Töreni KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın katılımı ile ‘Milli Teknoloji Hamlesi Söyleşisi’ ve ‘Fahri Doktora Töreni’ düzenlendi.

Etkinlik süresince kursiyerler bir yandan eğitimlerine KTÜ eğitim salonlarında devam ederken bir yandan da proje pazarında sergilenen 80 yenilikçi projeyi inceleme ve program içerisinde gerçekleştirilen seminerlere katılma fırsatı yakaladılar.