Letonya Ankara Büyükelçisi Vaivars’dan borsaya ziyaret

Letonya Ankara Büyükelçisi Vaivars’dan borsaya ziyaret

Letonya Ankara Büyükelçisi Peters Vaivars borsamızı ziyaret ederek Meclis Başkanımız Nevzat Özer, Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan ve Yönetim Kurulu üyelerimizle görüş alış verişinde bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ergan ve Meclis Başkanımız Özer, Trabzon’un tarihi bir şehir olduğunu ve bölgenin ticari noktasını oluşturduğunu belirterek büyükelçi Vaivars’ın ziyaretinden memnunluk duyduklarını ifade ettiler.

Büyükelçi Vaivars, her türlü iş birliğine açık olduklarını belirterek, Eylül ayında Letonya’da düzenlenecek olan Gıda Ürünleri Fuarına Trabzonlu firmaları davet etti. Vaivars ayrıca 1 milyon 800 bin kişilik nüfusa sahip Letonya vatandaşları için Türkiye’nin çok önemli bir turizm merkezi olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“100 binden fazla vatandaşımız Türkiye'yi ziyaret etti. Ancak genellikle batı bölgelerine geliyorlar. Trabzon'a çok az sayıda gelen vatandaşımız var. Bu gelişimiz bir başlangıç olsun. İş birliği yapabiliriz. Sağlık turizmi bir alternatif olabilir. Ayrıca güneş enerjisi başta olmak üzere alternatif enerji konusunda da ortak çalışmalar yapabiliriz. Letonya bilişim ve diğer teknolojik konularda sürekli çalışıyor ve ilerleme kaydediyor."

Konuşmaların ardından Başkanlarımız ve Büyükelçi Vaivars, ziyaretin anısına karşılıklı hediye takdiminde bulundular.