Fırsatçılık yapanlar uyarıldı

Fırsatçılık yapanlar uyarıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili olarak yapılan çalışmalar ve alınan tedbirlere vatandaşın da her alanda dikkat etmesi ve destek vermesi gerektiği bildirilerek, ticarette bunu fırsat addederek fahiş fiyat uygulaması yapanların cezasız kalmayacağı açıklandı.

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, TOBB’nin önderliğinde ülkemizdeki tüm oda ve borsaların yasalardan aldıkları yetki ile haksız fiyat artışı yapan kişi ve firmalara gereken cezai yaptırımları uygulamakta tereddüt etmeyeceklerini söyledi.

Eyyüp Ergan yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Böyle zamanlarda fırsatçılık değil, fedakârlık gerekir. İnsan sağlığının söz konusu olduğu dönemlerde,  alınan tedbirlere destek olmak dahası yaşanabilecek olumsuzluklardan biran önce kurtulabilmek için herkes üzerine düşeni fazlası ile yapmalıdır. Böyle yapma yerine halkın özellikle de sağlık için ihtiyaç duyduğu maddeler başta olmak üzere ihtiyacı olanları teminine zorluk çıkaracak davranışlardan kaçınılması hem ahlaki, hem de yasal bir zorunluluktur. Bu konuda suç işleyenlere karşı yasalardan doğan tüm yetkiler kullanılacaktır. Vatandaşlarımız böylesine toplumsal bir suçu işleyenleri yetkili makamlara mutlaka bildirsinler. Şunun iyi bilinmesi lazım; fahiş fiyat artışları kesinlikle cezasız kalmayacaktır.”