Başkan Ergan’dan yeni yıl mesajı

Başkan Ergan’dan yeni yıl mesajı

Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Ergan mesajında, Dünya gündemi oluşturmanın da ötesinde her alanda etkili olan önce pandemi, sonrasında ise Rusya-Ukrayna Savaşının, 2022 yılında da olumsuz etkilerini sürdürdüğünü belirterek,  “Türkiye bu etkilerden özellikle enflasyon artışı ile payını alırken, birçok ülkenin çektiği zaruri ihtiyaç maddelerini temin noktasında sıkıntısı olmamıştır” dedi.

Ergan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Buna rağmen ekonomide ve günlük hayattaki dengelerin yeni baştan dizayn edildiği bir yılı geride bıraktık. Yeni bir yıla girerken başta dar gelirli kesimin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere yeniden belirlenen asgari ücret ve ardından emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yapılan-yapılacak yeni düzenlemeler 2023’de ekonomimize, dolayısı ile toplum hayatımıza olumlu etkiler yapacaktır.

Hiç şüphesiz ekonomide olumlu etkiler üretime öncelik verilmesi ile görülebilecek, yaşanabilecektir. Bunun için Trabzon Ticaret Borsası olarak yıllardan beri “Çok Çalışıp, Çok üretip, Çok satıp, Çok kazanacağız” sloganını kendimize rehber edindik.

2023’ünde bu rehberliğe katılanların çokluğu ile Türkiye için daha iyi geçeceğine olan inancımızı belirterek, yeni yılın herkese sağlık ve mutluluk getirmesini diliyoruz.”