TTB Başkanı Ergan’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

TTB Başkanı Ergan’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Eyyüp Ergan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında öğretmenliğin kutsal mesleklerden biri olduğuna vurgu yaparak, “Bizleri yetiştirip bu günlere gelmemizi sağlayan, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için her türlü fedakarlığı gösterip canla başla çalışan öğretmenlerimize minnet borçluyuz” dedi.

TTB Başkanı Ergan mesajında Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler! Yeni nesli, cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle orantılı bulunacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister! Yeni nesli, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir… Sizin başarınız, Cumhuriyetin başarısı olacaktır" sözünü hatırlatarak şu görüşlere yer verdi:

“Hiç kuşkusuz en büyük güç, toplumumuzu medeniyet yarışında ileri taşıyacak donanımlı öğretmenlerin yetiştireceği genç nesillerdir. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”