Trabzon Sivil Toplum Buluşması

Trabzon Sivil Toplum Buluşması

TBMM Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımlarıyla gerçekleştirilen 'Sivil Toplum Buluşması' etkinliğine Meclis Başkanımız Nevzat Özer ve Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan da katıldı.

Toplantıda konuşan Kurtulmuş Türkiye’nin büyük ve güçlü bir ülke olmak zorunda olduğunu vurgulayarak, “Her birimiz ne iş yapıyorsak o işi en iyi şekilde gerçekleştirmek ve milli hedefler çerçevesinde varlığımızı sürdürmek zorundayız. STK’ların kendi görev alanlarında, fevkalade başarılı olmalarını temenni ederiz. Önemli bir dönemden geçiyoruz. Hep söylediğimiz bir şeyi hakikat olarak görüyoruz. Türkiye, sadece Türkiye’den ibaret değil. Türkiye’ye hayır gözlerle bakan, destekleyen 100 milyonlarca insanın, kendisinden hayır umduğu bir devletin adı. Bizim güçlü olmamız lazım. Büyük ve güçlü Türkiye olması lazım. Büyük ve güçlü Türkiye he alanda güçlü bir Türkiye’dir.” Dedi. 

Başkan Kurtulmuş basına kapalı olarak gerçekleştirilen soru-cevap bölümünde ise STK temsilcileriyle karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.