Şükrü Güngör Köleoğlu ölümünün 2’inci yıl dönümünde anılıyor

Şükrü Güngör Köleoğlu ölümünün 2’inci yıl dönümünde anılıyor

Trabzon’un yetiştirdiği işadamlarından, Trabzon Ticaret Borsası’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmış olan hayırsever işadamı Şükrü Güngör Köleoğlu, ölümünün 2’inci yıldönümünde anılıyor.

Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak 28 Mart 2018’de vefat eden Şükrü Güngör Köleoğlu için koronovirüs nedeniyle alınan tedbirler yüzünden toplu anma töreni yapılamayacak.

Geçtiğimiz yıl, birinci ölüm yıldönümünde Trabzon Ticaret Borsası’nda düzenlenen törenle anılan Köleoğlu, 1984 yılında kurulan ve Ferrero tarafından satın alındığı 2013 yılına kadar Türkiye Fındık İhraç rekortmenliğini elinde bulunduran Oltan Gıda’nın, kayınpederi Kenan Oltan ve kayınbiraderi Orhan Oltan ile kurucu ortakları arasında yer almıştı.

1953 yılında Trabzon’da doğan ve makine mühendisi olup 2005 yılında Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi’nde üretime geçirilen ve dünyanın en büyük fındık entegre işleme tesisi olan fabrikanın kurucusu ve sorumlu yöneticisi olan Şükrü Güngör Köleoğlu, Trabzon Ticaret Borsası’nda 2009-2017 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştı.

Başkanlığı süresinde Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi ile Türk fındığının en büyük sorunlarının başında gelen konuya el atarak projenin ülke genelinde tasvip görmesini sağladı. Aynı dönem içinde Trabzonspor’un Resmi Yiyeceği Finduk, Fındıklı Ekmek Projesi, Fındığı Daldan Değil Yerden Toplayın, Fındıkta Mekanik Kurutma gibi projelere de imza atan Köleoğlu, TOBB Tahkim Divanı ile TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulunmuştu.