SGK heyeti Yapılandırma Kanunu'nu anlattı

SGK heyeti Yapılandırma Kanunu'nu anlattı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz ve beraberindeki heyet, 31 Ağustos 2021'de başvurusu sona erecek olan 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması kanunuyla ilgili bilgiler verdi. TTSO’daki toplantıya Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Başkanı Eyyüp Ergan da katıldı.

Toplantının açılışında konuşan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, pandemi döneminde sıkışan ekonomiyi ve iş dünyasını rahatlatmak adına sektörlerden gelen talepleri ve çözüm önerilerini hızla ilgili yerlere ilettiklerini söyledi.

SGK Başkanı İsmail Yılmaz ise, bir önceki yapılandırmadan ciddi anlamda herkesin yararlandığını belirterek, "Umarız bu yapılandırma kanunundan da ihtiyacı olan herkes faydalanabilir. Sahada arkadaşlarımız bilgilendirmelerini sürdürüyor. Yapılandırmanın faydaları gerçekten çok fazla" dedi. Pandemi döneminde de desteklerin sürdüğünü anlatan Yılmaz, 2008 yılından bu yana 26 teşvik uygulaması karşılığında 322 milyar liralık aktarım yaptıklarını, pandemide de 4 ayrı teşvik düzenlemesi yapıldığını ifade etti.

Toplantıda daha sonra SGK Sigorta Primleri Genel Müdürü Savaş Alıç, yapılandırma kanununun SGK bölümüyle ilgili bir sunum yaptı ve soruları yanıtladı.

SGK Trabzon İl Müdürü Erdem Akbay ve bölgedeki SGK İl Müdürlerinin de katıldığı toplantının sonunda SGK Başkanı İsmail Yılmaz Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Eyyüp Ergan, TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu, Trabzon Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Mehmet Pehlivan ile TESOB Başkanvekili Mustafa Özcelep'e birer plaket takdim etti.