Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mesleki Tanıtım Günleri Başladı

Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mesleki Tanıtım Günleri Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan ve mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre edecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında borsamızın da yönetiminde yer aldığı Trabzon Ortahisar Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Mesleki Tanıtım Günleri başladı.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen açılış törenine Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Karakaş, PYK üyesi TTSO Meclis Üyesi Aydın Özkurt, Genel Sekreterimiz Nazlı Genç, Okul Müdürü Lütfüye Kul, çok sayıda okul müdürü, rehber öğretmenler ve 8. Sınıf öğrencileri katıldı. Açılışta Güzellik ve Saç Bakımı Alanı ile Moda Tasarım Teknolojisi Alanı öğrencilerinin düzenlendiği defile büyük ilgi gördü.

‘Başarımdaki Sır Mesleki ve Teknik Eğitim’ sloganıyla düzenlenen ve 13 Mayıs 2022 Cuma gününe kadar açık kalacak olan sergi ve tanıtım günlerinde Adalet, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, El Sanatları Teknolojisi, Moda Tasarım Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Güzellik ve Saç Bakımı ile Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanlarındaki öğrencilerin yapmış oldukları tasarım ve görseller sergileniyor.