İş Dünyası temsilcileri turizm için birleşti

İş Dünyası temsilcileri turizm için birleşti

Trabzon İş Dünyası temsilcileri Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde (TGC) turizm için tertip edilen toplantıda bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan’ın da katıldığı toplantıda sözcülüğü TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu yaptı.

Toplantıda ayrıca AK Parti Trabzon Milletvekilleri Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Başkanı Volkan Kantarcı, TESOB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Pehlivan ve TGC Başkanı Ersen Küçük de yer aldı. 

Toplantıda konuşan TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu şu görüşlere yer verdi: 

“Pandemiden çıktıktan sonra şehrimizde turizmin çok hareketli olduğunu gözlemleyerek bununla alakalı bilgilendirme toplantısı düzenledik. Burada asıl amaç Karadeniz Bölgesinin ve şehrimizin turizminin artmasıyla dikkat çeken bir konuma geldi. Şehrimizdeki turizm hareketliliği nedeniyle yapılması gereken çalışmalar olduğu aşikar. Şehrimizde iş yapan kesim olarak turizmin ne kadar önemli olduğunu belirtmek istiyorum.

Turizm öyle bir konu ki, biz turist seçecek konumda değiliz. Turist gezeceği yeri seçendir. Turizm doğal ve kültürel araştırmasını yaparak güvenli bölge olduğunu araştırıp gideceği yeri seçer. Burada denetim ön plana çıkıyor. Denetim yapıyoruz ancak bu kadar yoğunlukta denetimler yetersiz kalabiliyor. İş yerlerinin kendilerini denetlemesi lazım. Her bir işveren denetçi olmak zorundadır. Bir bakımdan kendi denetimimizi yaparak diğer taraftan da kendi insanımızı da düşünmekte fayda var. Vatandaşlarımızın yapacağı misafirperverliklerin de turizme katkısı çok önemlidir. “