İş dünyası deprem bölgesi için seferber oldu

İş dünyası deprem bölgesi için seferber oldu

Kahramanmaraş merkezli olarak 6 Şubat'ta meydana gelen ve 10 ilde etkili olan iki büyük depremin ardından etkilenen bölgeler için Trabzon iş dünyası adeta seferber oldu. Trabzon Valiliği ve TOBB'un koordinasyonunda borsamız, TTSO ve Of TSO tarafından bölgedeki illere yardım malzemesi gönderildi. 

Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan asrın felaketi olan deprem haberini aldıkları andan itibaren koordineli bir şekilde yardım faaliyetlerine başladıklarını belirterek, “Trabzon Valiliğimiz ve TOBB koordinasyonunda tüm üyelerimiz ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte tespit edilen ihtiyaç malzemelerini en kısa sürede Trabzon Valiliği, TOBB ve AFAD işbirliğinde TTSO ve Of TSO’nun da katkılarıyla ihtiyaç olan bölgelere gönderdik” dedi.

Başkan Ergan yardımın tüm Türkiye’de adeta bir çığ gibi yayıldığını, insanların kendi imkanlarıyla ellerinden gelen gayreti gösterdiğine dikkat çekerek emeği geçen ve yardımda bulunan herkese teşekkür etti.  Ergan ayrıca, Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Belediyesi koordinasyonunda depremzedelerin konaklaması ve yardım malzemelerinin nakliyle ilgili "Evimiz Evinizdir" sloganıyla başlatılan kampanyaya da Trabzon iş dünyası olarak destek vereceklerini ve üzerlerine düşeni yapacaklarını sözlerine ekledi.