“Çanakkale dirilişten kurtuluşa bir duruş ve milli ruhtur”…

“Çanakkale dirilişten kurtuluşa bir duruş ve milli ruhtur”…

Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Eyyüp Ergan, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ergan, Çanakkale Zaferi’nin Türk milletinin var olma mücadelesinin kahramanca ortaya konduğu ve bağımsızlık adına ‘geri dönmeyi düşünmeden’ tarihe atılan eşsiz bir imza olduğunu belirterek “Çanakkale; dirilişten kurtuluşa bir duruş, bir şuur ve milli ruhtur. Bu ruhu kaybetmemeliyiz” ifadelerini kullandı. Ergan şöyle devam etti:

Geçmişte olduğu gibi bugün de bazı emperyalist güçler üzerimize oyunlar oynuyor. Ancak, birlik ve beraberliğimize, huzurumuza, bayrağımıza göz dikenler unutmamalıdır ki; şühedanın torunları olarak Allah’ın izniyle gerektiğinde bizler de aynı yürek ve kararlılıkla vatanımıza sahip çıkar, gerekirse canımızı veririz. Bu vesileyle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun”