Başkan Ergan’dan 19 Mayıs mesajı

Başkan Ergan’dan 19 Mayıs mesajı

Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Ergan mesajında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşının ateşini fitillediğini, Anadolu’da başlayan direnişin Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun başlangıcı olduğunu belirterek, en büyük güvencesinin gençler olduğunu söyledi.

Ergan mesajında şu görüşlere yer verdi:

Büyük önder Atatürk gençliğe hitabesinde ‘Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen; Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir” sözü ile başlayarak gençliğe ne kadar çok güvendiğini ifade etmiştir. Yine bir sözünde “Sizler, yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız da beni izleyeceksiniz Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği amaca, bizim yüksek ülkümüze durmadan, yorulmadan yürüyecektir” demiştir. Bu hedef doğrultusunda bizlerde gençlerimize sonuna kadar güvenip onlara destek olmalıyız. Zaten olduğumuzda neleri başarabildiklerini bizlere gösteriyorlar. Türk iş dünyası olarak onların her zaman yanlarındayız.

Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyorum.”