TOBB Borsalar Müdürü Yiğit Ateş, “Fındıktaki rol model çalışmalar sevindiricidir.”

TOBB Borsalar Müdürü Yiğit Ateş, “Fındıktaki rol model çalışmalar sevindiricidir.”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Borsalar Müdürlüğü’ne geçtiğimiz Haziran ayında getirilen Yiğit Ateş, Türkiye genelindeki borsaları ziyaretlerini ve personellerle toplantılarını sürdürüyor.

Borsa personeli ile tanışan ve istişare toplantısı gerçekleştiren Ateş, Trabzon Ticaret Borsası’nın hayata geçirdiği fındıkta verim ve kaliteyi artırma projesinin önemine değinerek “Borsalarımızın önemle görevleri var. Trabzon Borsamızın fındıkta yaptığı önder çalışmaların sektörde rol model olması sevindiricidir. Borsalarımız öncelikleri yöresel özelliklere vererek bu tür çalışmaları sürdüreceklerdir” diye konuştu.

Toplantıya katılan Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk de sadece fındıkta çalışma yapmadıklarını çay tarımı, hayvancılık, turizm, balıkçılık gibi şehre değer katabilecek her konuda “çok çalışıp, çok üretip, çok satıp, çok kazanıp” diyerek çaba göstereceklerini söyledi.

Avrupa Birliği uzmanlığının yanı sıra tarım, sanayi ve ticaret sektörleri için birbirinden önemli çalışmalara imza atan Yiğit Ateş, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Sakarya Ticaret Borsası Genel Sekreterliklerinde bulunduktan sonra TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun danışmanlığını da yaptı.