Gıda ürünleri ihracatımızda katma değerin arttırılması, yeni teknoloji ve üretim metotlarının üretim süreçlerine kazandırılması, üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla 29-30 Mayıs 2012 tarihlerinde, İzmir’de, ilerleyen süreçte belirtilecek etkinlik alanında, Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği koordinatörlüğünde,


a)Yaş Meyve Sebze, Meyve Sebze Mamulleri,
b)Hububat-Bakliyat-Yağlı Tohumlar ve Mamulleri,
c)Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri,
d)Kuru Meyve ve Mamulleri,
e)Fındık ve Fındık Mamulleri,
f)Zeytin ve Zeytinyağı,
g)Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller,


sektörlerimizin katılımı ile Türkiye’de gıda, tarım ve hayvancılık ile ilgili çalışmalarda bulunan üniversitelerimizin ilgili bölümleri, enstitüler, araştırma merkezleri ile ilgili sektörlerimizin bir araya geleceği “Gıda Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliği düzenlenecektir.


Bu proje kapsamında akademisyenler, üniversite öğrencileri, özel/kamu kurum ve kuruluşları vb. gıda sektörlerimizi ilgilendiren çeşitli konulardaki projelerini sunmaları için etkinliğe davet edilecektir. Bağımsız üyelerden oluşan “Değerlendirme ve Ödül Kurulları” tarafından başarılı bulunan Ar-Ge Proje Önerileri değerlendirilerek başarılı bulunanlar ödüllendirilecek, sergilenmeye layık görülen projeler organizasyon süresince sergilenecek ve proje sahipleri ile ilgili sektörde faaliyet gösteren sanayici/ihracatçı vb. gibi taraflar bir araya getirilerek projelerin hayata geçirilmesi için bir platform oluşturulacaktır. Ortaya çıkan başarılı projelerle ülkemizde çoğu zaman teknolojinin diğer ülkelerden satın alınarak üretilen düşük katma değerli ürünlerin ihracatı yerine teknolojinin ve yüksek katma değerin ülkemizde yaratılması söz konusu olabilecektir.


Her proje için bir kişinin katılım masrafları (ulaşım ve iki gece konaklama) proje bütçesinden karşılanacaktır. Ulaşım masraflarında; uçak, tren, otobüs, gemi ile yapılan şehirlerarası ekonomi sınıf giderler kapsama dahil edilecektir.


Etkinliğe ilişkin tüm detaylar web sitemizde yer alacaktır. Belirtilen formatta hazırlanacak proje önerileri için son teslim tarihi 29 Şubat 2012 Çarşambagünüdür.


Ödüller;
Üç kategoride 3 ödül verilecektir
-Birincilik ödülü 10.000 TL
-İkincilik Ödülü 7.500 TL
-Üçüncülük ödülü 5.000 TL
-Sponsorlar tarafından verilecek özel ödüllerDetaylı Bilgi İçin Tıklayınız