TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / TRABZON’DA DA İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI
TRABZON’DA DA İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI
14 Şubat 2017 Salı 02:27 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trİstihdam seferberliğinin hayata geçirilmesi konusunda Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda geniş katılımlı toplantı düzenlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, tüm işverenleri istihdam seferberliğine katılmaya çağırarak, “İşverenlerimiz atacakları her adımı vatan eksenli atarak, bir takım fedakârlıklarda bulunarak, herkes eşit oranda elini taşın altına koyarak bu süreci birlikte başarmamıza katkı vermelidir” dedi.

Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu’nun da katıldığı toplantıya; Trabzon’daki meslek ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile ilgili kamu kurumlarının yetkileri de iştirak ettiler.

Toplantıda konuşan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu,“Türkiye’de her işyerine nasıl ortalama olarak iki kişi koyabiliriz doğrultusunda çalışmalarımızı yürüteceğiz. Kalıcı şekilde istihdamı sağlama doğrultusunda adımlar atacağız. Bir elemanı 1 yıllığına işe koyup da ‘seferberlikte başarı sağladık’ diyemeyiz. Eğitimle istihdamı kalıcı hale getireceğiz. Herkese kabiliyetine göre eğitim vermeliyiz ki; hem kişi başarılı olsun, hem de istihdam kalıcı hale gelsin. Hep birlikte gayret ettiğimizde başarılı olacağımızı düşünüyorum” dedi.

Yıldırımhan; “İş beğenmezliği ortadan kaldıracağız”..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan da, terör ve ekonomik zorlukların milletin birliği sayesinde aşılabileceğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Bu seferberliğin çıkış noktası budur. Bütün milletin işçisi, işvereni, kamu çalışanıyla dayanışmasıyla seferberlik mümkün olabilir. Bu ülkenin gelişimi adına herkesin bir nöbeti var. Trabzon 25 bin kişiyi istihdam edebilir mi? Edebilir. Burada en ciddi sorunlarımızdan biri vasıfsız elemanların işverenlerle nasıl buluşturulacağıdır. Bu konuda İŞKUR çok ciddi eğitim programları yapıyor. Buradan çağrıda bulunuyoruz. Vasıfsız olan her işçimize biz iş bulabiliriz. Ama iş beğenmezliği ortadan kaldıracağız.”

Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr