TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / ORTAHİSAR KENT PAYDAŞLARI İSTİŞARE TOPLANTISI
ORTAHİSAR KENT PAYDAŞLARI İSTİŞARE TOPLANTISI
14 Şubat 2017 Salı 02:28 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trTrabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç başkanlığında sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile 'Kent Paydaşları İstişare Toplantısı’ yapıldı.

Toplantıya; Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Cirav, Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu’nun yanı sıra, 69 sivil toplum örgütünün başkan ve temsilcileri ile basın mensupları katıldılar.

Katılımcı belediyecilik anlayışının bir gereği olarak toplantıyı icra ettiklerini ifade eden Ahmet Metin Genç, Ortahisar Belediyesi’nin kurucu belediye başkanı olarak ‘Millete efendilik yoktur, hizmet vardır’ anlayışı ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek bu görevi sürdürürken de toplumun tüm kesimleriyle beraber kolektif bir iradeyi yönetimlerine yansıtmak istediklerini söyledi.

Genç; “Kim olursa, ne olursa olsun, bu şehre bir çivi çakan herkesten Allah razı olsun. Biz devraldığımız bu şehri daha yukarılara çıkararak devretmek misyonunda ve azmindeyiz. Siyasi görüşü ne olursa herkesi dinleyip, herkesin eleştiri ve görüşlerini dikkate alarak ve bunlardan yararlanarak ortak akılla hareket edip, şehrimizi sizlerle birlikte yöneteceğiz" diye konuştu.

Ortahisar Belediye Başkanı Genç; Trabzon’un tarihi kimliğini ön plana çıkarmak için top yekün bir çalışma içinde olduklarını vurgulayarak, Trabzon Tarih Müzesi’nin gerçekleştirilmesinde katkıları büyük olan iş adamı Kenan Oltan ile oğlu Orhan Oltan’a teşekkür etti.

Toplantıda daha sonra STK temsilcileri görüşlerini belirttiler. Başkan Genç bu bölümde Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Cirav'ın Pazarkapı semtinde bulunan ve kentsel dönüşüm kapsamında olan tarihi kadınlar pazarının durumu ile ilgili sorusuna, alanın Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden dizayn edildiğini belirterek, Kadınlar Hali'nin eski dokusunun ve canlılığının korunacağını söyledi.

Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr