TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / KYS BELGE YENİLEME TETKİKİ BAŞARIYLA SONUÇLANDI
KYS BELGE YENİLEME TETKİKİ BAŞARIYLA SONUÇLANDI
15 Haziran 2017 Perşembe 05:02 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trTrabzon Ticaret Borsası’nın hizmet kalitesini artırmak için uyguladığı Kalite Yönetim Sisteminin Belge Yenileme Tetkiki yapıldı. İnceleme sonrasında çalışmaları başarılı bulunan TTB’nin, TSE belgesinin geçerliliğinin devamına karar verildi.

Yapılan belge yenileme tetkikine TTB Genel Sekreteri Şükrü Erüz, Türk Standartları Enstitüsü’nden Baştetkiçi Kadir Yaşar Efendioğlu ve TTB birim sorumluları katıldı.

Genel Sekreterlik, Satın Alma, Muamelat, Tescil, Basın-Yayın, Eğitim ve Kalite ile Bilgi İşlem, birimlerindeki dokümanların ve kayıtların örnekleme metoduyla incelenmesinin yanı sıra, ilgili alanlardaki çalışmalar ve şartlar gözlemlendi.

Bu tetkikler sonucunda, TTB’de yürütülen faaliyetlerin standartlara ve oluşturulan TSE-EN ISO 9001 dokümantasyon şartlarına uygunluğu tescillendi.

TSE Baştetkikçisi Efendioğlu standardın değiştiğini ve 2015 versiyonunun önümüzdeki yıl uygulamaya konulacağını belirterek, “Bu sisteme geçmekle beraber işletmeler borsaya katma değer sağlamış olacak. Ayrıca yeni standartlar planlama ve hedeflere ulaşmada, risk tabanlı proses mantığı konusunda bilgilendirmede bulunacaktır” dedi.

Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr