TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / İMEAK DENİZ TİCARET ODASI HEYETİ TRABZON’DA ÜYELERİ BİLGİLENDİRDİ.
İMEAK DENİZ TİCARET ODASI HEYETİ TRABZON’DA ÜYELERİ BİLGİLENDİRDİ.
02 Mart 2018 Cuma 00:57 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trİstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAK) Nisan ayında yapılacak seçimler öncesi üyeleriyle Bilgilendirme Toplantıları düzenliyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan beraberinde TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete, Gemi Yakıt İkmalcileri Derneği Başkanı Ali Deniz Eraydın, Gönç Beyli, Tuncay Şeker, Cihan Ergenç, Murat Er, Koray Demir, Fikret Kösoğlu, Yakup Kalkavan ve Murat Aydın Doğu Karadeniz’e açılarak üyeleriyle bir araya geldi. Trabzon’daki ‘Üyeleri Bilgilendirme Toplantısı’na Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Eyyüp Ergan da katıldı.

Zorlu Grand Hotel’de düzenlenen toplantıda acente sahipleri ve balıkçı kooperatifleri başkanları da hazır bulundu. Toplantıda limancılık, deniz eğitimi, balıkçılık, avlanma yasağı gibi konular ele alındı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan burada yaptığı konuşmada Trabzon temsilciliğinin hangi şartlarda şube olabileceğini masaya yatırdı. Limanlarla ilgili torba kanunu çalışmalarını detaylandıran Kalkavan, ihracat sayılması gereken kalemlerin çoğaltılabileceğini söyledi.

Trabzon'un DTO Şubesi olmasının bölgeye katkı sağlayacağını vurgulayan Kalkavan, "Trabzon eninde sonunda şube olmak zorunda. Bu bizim ana hedefimiz. Şube olmanın bölge denizciliğine büyük katkısı olur.” şeklinde konuştu.

Metin Kalkavan denizlerin bir dünya mirası olduğunun altını çizerek,“Balıkçılığımızı geliştirmek içinde çalışıyoruz. Karadeniz’de balıkçılar arasında uyum ve birliği sağlamamız şart. Artık bizim önceliğimiz çevre. Arıtma sistemlerini çok hızlı geliştirmemiz gerekiyor. Bizler ne yazık ki denizin ne kadar büyük bir nimet olduğunun farkında değiliz. Denizler ülkeleri ayırmaz aksine birleştirir. Denizlerimizi kirletmeyeceğiz, koruyacağız. Denizlerimiz bizlere dünya mirasıdır. Balıkların azalmasından sadece balıkçılar sorumlu tutulamaz. Evsel atıklar denizleri kirlettiği sürece bu sorun çözülmez.” dedi.

Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr