TürkçeEnglish
Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / HER İL YAPMALI
HER İL YAPMALI
09 Mart 2010 Salı 00:00 Yazdır


Trabzonspor taraftarlarının, “Bize her yer Trabzon..” sloganı Trabzonlunun bu ülkeye bakış açısını ortaya koymaktadır.


Doğrusu da budur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkesinin her karesini yaşadığı yer gibi sahiplenmelidir. Bu sahiplenmeyi, demokrasiyi vazgeçilemez bir olgu kabul edip, insan haklarını en üst düzeyde tutarak gerçekleştirdiğimiz takdirde Türkiye Cumhuriyeti her alandaki kalkınma hareketini daha çabuklaştıracak ve dünyanın gelişmiş ülkeleri arasına girecektir. Bunun için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekir.


Trabzon’un olduğu kadar ülkemizin de etkin meslek kuruluşlarından olan borsamız, başta fındık olmak üzere özellikle iştigal alanına giren konularda ilgili tüm kurum ve kişilerle işbirliği içinde sorunları tespit edip, çözüm yolları aramıştır.


Sadece Trabzon’da değil, başta Ankara olmak üzere diğer illerde de etkinliklerine katılmış, sorunlara birlikte çözüm yolları aramanın çabası içinde olmuştur.Bu yıl 4’üncüsü yapılan Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri’nde aksatmadan yer alışımızda bu hareket tarzımızın bir parçasıdır.


Düşüncemiz ve temennimiz odur ki, bu tür etkinlikler sadece Ankara’da değil, ülkenin her yanında düzenlenmeli ve sadece de Trabzon’un yaptığı bir organizasyon olarak kalmamalıdır. Bu ülkenin diğer illeri de benzeri faaliyetleri, başka illerde düzenleyerek birlik ve beraberliğimize katkıda bulunmalıdırlar.
MEHMET CİRAV - Meclis Başkanı
Diğer Yazıları : Tümü
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr