TürkçeEnglish
MESLEKİ EĞİTİMDE TURİZM, ÖNCELİKLİ SEKTÖR OLACAK
Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan ve Mesleki Eğitim ile Reel sektörü birbirine entegre edecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nün Yürütme Kurulu Toplantısı, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı.
BORSA İLE PROJE YAPMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Nurcan Göç ve komite üyeleri, borsamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan ile görüş alışverişinde bulundu.
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Nurcan Göç ve komite üyeleri, borsamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan ile görüş alışverişinde bulundu.

Kurul olarak ana hedeflerinin mevcut kadın girişimcileri daha başarılı bir hale getirmek ve fikri olan kadınlara destek olmak olduğunu belirten başkan Nurcan Göç, TTB ile birlikte proje yapmaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Kurulun ziyaretinden memnunluk duyduğunu ifade eden başkan Ergan da kendilerine destek olacaklarının sözünü verdi. 

KURU ÇAYA ZAM TALEBİ
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından 13 kuruşu destekleme olmak üzere toplamda 3 lira 3 kuruş olarak açıklanan 2019 ürünü yaş çay yaprağı alım fiyatının ardından, Çaykur’un uzun zamandan beri zam yapmadığı kuru çayın fiyatının da yeniden ayarlanması istendi.
2019 ÜRÜNÜ YAŞ ÇAY YAPRAĞI FİYATI 2,90 TL
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 2019 yılı yaş çay alım fiyatını Rize’de açıkladı. Bakan Pakdemirli, yaş çay taban fiyatının 2,90 lira, 13 kuruş destekleme ile birlikte toplamda 3,03 TL olduğunu bildirdi.
PROTOKOL YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ
Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan, mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre edecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nün ilk yürütme kurulu toplantısı TTSO’da gerçekleştirildi.  
TSİAD, FINDIK TANITIMINA KATKI VERECEK
Trabzon Sanayici ve İş Adamları Derneği (TSİAD) tarafından en önemli tarımsal ihraç ürünümüz olan fındıkta tüketimi arttırmak için yapılan tanıtım çalışmalarına destek verilecek. 
TURİZM TOPLANTISINDA ŞİFALI MAHURA SUYU DAĞITILDI
Borsamızın 12x12 Karadeniz Toplantıları kapsamında "4 Mevsim Trabzon Turizmi"konusunda düzenlenen foruma katılanlara ilginç bir uygulama yapılarak özel olarak hazırlanmış şifalı su hediye edildi.
4 MEVSİM TRABZON TURİZMİ
Borsamız tarafından bu yıl Ocak ayında başlatılan ve her ay farklı bir konuda düzenlenen toplantıların dördüncüsünde turizm konusu ele alındı.
4 MEVSİM TRABZON TURİZMİNDE YENİ ARAYIŞLAR..
“3T.Tarım-Ticaret-Turizm” sloganı ile bu yılın Ocak ayından itibaren her ay farklı bir konuda olmak üzere düzenlenen toplantılarda 9 Mayıs Perşembe günü“4 Mevsim Trabzon Turizmi”,forumu şekliyle organize edilecek.
KALİTELİ FINDIK PROJESİ, TOBB TARAFINDAN BAŞARILI BULUNDU
Borsamız tarafından uygulanan fındıkta verim ve kaliteyi arttırma projesi, TOBB tarafından odalar ve borsalar arasında düzenlenen proje yarışmasında 40 başarılı çalışma arasında yer aldı.
ÇİFTÇİ AİLELER YARIŞMASI NEFES KESTİ
Ortahisar İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ortahisarlı Çiftçi Aileler Yarışıyor”bilgi yarışması Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde yapıldı. Yarışmayı 140 puanla Nihal-Ercan Satılmış çifti kazanırken, yarım altının da sahibi oldular.
TDTM YÖNETİM KURULU TOPLANDI
Trabzon Dünya Ticaret Merkezi  (TDTM) 2018 yılı olağan genel kurulu ve yönetim kurulu toplantısı Trabzon Novotel toplantı salonunda gerçekleştirildi.
ARSLANTÜRK’E TOBB’DEN HİZMET ŞEREF PLAKETİ VERİLDİ
Borsamız Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk’e TOBB tarafından Hizmet Şeref Plaketi verildi.Borsamız Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk’e TOBB tarafından Hizmet Şeref Plaketi verildi.

Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılımıyla TOBB Konferans Salonu’nda sahiplerine verildi.​

TOBB’nin Ankara’da yapılan 75’inci Genel Kurulu’nda Arslantürk’e plaket TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından takdim edildi.

Sebahattin Arslantürk’e ödülü, 10 yıl TOBB Genel Kurulu Delegeliği yaptığı için verildi.
Facebook Twitter Google+ Instagram YouTube
FAALİYET TAKVİMİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr