TürkçeEnglish
EKONOMİK KRİZ VE ÇÖZÜM KURULTAYI TRABZON’DA YAPILDI.
Ulusal Kanal ile Aydınlık Gazetesi tarafından ülke genelinde organize edilen “Ekonomik Kriz ve Çözüm Kurultayı”nın Trabzon ayağı yapıldı.
12X12 KARADENİZ TOPLANTILARI BAŞLIYOR...
Borsamız tarafından organize edilen ve yıl boyu sürdürülecek  “12x12 Karadeniz Toplantıları”26 Ocak’ta başlıyor. Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, “3T”olarak tarifledikleri “Tarım-Ticaret-Turizm”konularının sadece Trabzon değil, Karadeniz ve ülke bazında ele alınacağı Karadeniz Toplantılarının geleneksel hale getirileceğini bildirdi.
KOBİ DEĞER KREDİSİNE DESTEK.
13 bankanın katılımıyla hazırlanıp, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan KOBİ Değer Kredisini, başta üretim ağırlıklı olmak üzere reel sektörün iyi değerlendireceği bildirildi.
REEL İLE FİNANS SEKTÖRÜ TOPLANTILARI ETKİLİ OLUYOR.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB) işbirliğinde ülke genelinde organize edilen ‘Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme’ toplantılarının Türk ekonomisinin geleceğine olumlu katkılar yapacağı ifade edildi.
2018 YILI ÇAY ÜRETİMİNDE REKOR YILI OLDU..
1 Milyon 475 Bin Ton Yaş Çay Yaprağından 295 Bin Ton Siyah Kuruçay Çay Üretildi. Ülkemizin tek çay üretilen kesimi olan Doğu Karadeniz’de 2018 üretimde tüm zamanların rekoruna ulaşıldı.
TOBB VE TBB’NİN KARADENİZ BULUŞMASI SAMSUN’DA YAPILDI.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB)Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantıları’nın 11’incisi Samsun’da yapıldı.​
FINDIKTA VERİMİ ARTIRMAK İÇİN BAHÇELERİ YENİLEMELİYİZ.
Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan Gürcistan, Şili, Amerika, İspanya ve Fransa’nın dönüm başına 250-275 Kg fındık aldığını Türkiye’nin ise bu rakamların çok altında kaldığına dikkat çekerek, bahçelerin mutlak suretle gençleştirilmesi gerektiğini söyledi.
BAHÇELER İÇİN FINDIK FİDANI YETİŞTİRİLECEK..
Üretim, verim ve kalite artışı sağlayacak fındık fidanı için doku kültürü laboratuvarı kuruluyor. Sağlıklı, zirai dona dayanıklı fındık fidanları ile yeni bahçeler kurulacak.
FINDIĞIMIZA KAHVERENGİ KOKARCA TEHDİTİ…
Ülkemize Gürcistan’dan gelen ve oradaki fındığın neredeyse yarısını yok eden Kahverengi Kokarca Böceği bugüne kadar yaşanan en büyük tehlikeyi oluşturuyor.
İTO HEYETİNİN FINDIK MERAKI
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis üyelerinin bir kısmının borsamızı ziyaretlerinde de ülkemizin en önemli ihraç ürünlerinden olan fındık konuşuldu.
FINDIK İHRACATÇI BİRLİKLERİNİN AR-GE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR..
Karadeniz ile İstanbul Fındık Mamulleri İhracatçıları Birlikleri tarafından ülkemizin en önemli tarımsal ihraç ürünü olan fındıkta üretimden tüketim aşamasına kadar araştırma ve geliştirme çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.
TRT SANATÇISI AYŞEN BİRGÖR’DEN FINDIĞA DESTEK…
TRT’nin son yıllardaki en popüler Türk Sanat Müziği sanatçıları arasında yer alan Ayşen Birgör’den kalp dostu, enerji yiyeceği olarak da bilinen fındığın tanıtımına destek geldi.
TEBD PROJESİ ÇALIŞTAYI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) işbirliğinde yürütülen Türkiye – AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi (TEBD) kapsamında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda KOBİ Çalıştayı düzenlendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram YouTube
FAALİYET TAKVİMİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr