Mehmet CİRAV
Meclis Başkanı
 
Eyyüp ERGAN
Yönetim Kurulu Başkanı
  TTB Borsa Haber
Devlet Yönetiminde Yeni ve Doğru Bir Dönem  

Fındığın Geleceği İçin Arazi Toplulaştırması

  Borsa Haber Kasım 2017
     
BORSA’DA SEÇİMLER 1 NİSAN’DA YAPILACAK..
Trabzon Ticaret Borsası’nda Meclis Üyelerinin seçimi 1 Nisan’da yapılacak. Seçimlerde oy kullanacakların isim listesi askıya çıkarıldı.Trabzon Ticaret Borsası’nda Meclis Üyelerinin seçimi 1 Nisan’da yapılacak. Seçimlerde oy kullanacakların isim listesi askıya çıkarıldı.
5174 Sayılı Kanunun 83 ve 84.maddesi gereğince 1 Nisan 2018 Pazar günü yapılacak olan seçimler için seçme ve seçilme hakkına haiz üyelerin isimlerini gösterir onaylı liste 15 Mart 2018 Perşembe gününe kadar askıda kalacak.

Seçimlerde 193 üye oy kullanma hakkına sahip bulunurken, bu seçimlerde en az iki yıldır kayıtlı olmayan üyeler ise oy kullanamayacak.

5 BİN KUTU FINDIK EZMESİ TESLİM EDİLDİ
Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından Afrin Harekatına katılan güvenlik kuvvetleri ile lojistik destek sağlayanlar için imal ettirilen 5 bin kutu fındık ezmesi teslim edildi.Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından Afrin Harekatına katılan güvenlik kuvvetleri ile lojistik destek sağlayanlar için imal ettirilen 5 bin kutu fındık ezmesi teslim edildi.

TTB tarafından özel olarak hazırlatılan fındık ezmelerinin teslimi için Hatay-Reyhanlı Ticaret Borsası (RTB) ile işbirliği yapıldı.

Ürünler, RTB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karaca ve Genel Sekreter Ufuk Tokdemir tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri yetkililerine, ihtiyaç duyulan kesimlere dağıtılmak üzere teslim edildi.

FINDIK VE ÇAYDA KALİTELİ ÜRETİME DESTEK..
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu Artvin’de bir dizi açılışa katılarak iş dünyasına sevindirici haberler verdi. Hopa’daki yeni TSO hizmet binasının açılışını yapan Hisarcıklıoğlu’na Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan ve Meclis Üyesi Hami Kuloğlu’ da eşlik etti.
BORSADAN SIFIR ATIK PROJESİNE DESTEK..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan "Sıfır Atık" projesinin sadece endüstrisel ve evsel çöpleri değil, bitkisel atıkları da kapsayacak şekilde genişletilmesi istenirken, en önemli tarımsal ihraç ürünümüz olan fındıkta fabrikaların sıfır atıkla çalıştıkları bildirildi.
TRABZON ARTVİNLİLER DERNEĞİ BAŞKANI KÜLEKÇİ BORSAYI ZİYARET ETTİ
Trabzon’da faaliyet gösteren Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi Trabzon Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.Trabzon’da faaliyet gösteren Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi Trabzon Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Külekçi, Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında Trabzon’da 10 Mart tarihinde düzenlenecek olan etkinlikler için TTB Başkanı Eyyüp Ergan’ı davet etti.

TTB’NİN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI
Trabzon Ticaret Borsası ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde borsada görev yapan bayanları sürpriz birer hediye ile onurlandırdı.Trabzon Ticaret Borsası ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde borsada görev yapan bayanları sürpriz birer hediye ile onurlandırdı.

TTB Genel Sekreteri Şükrü Erüz ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum. Günün anısına bayan arkadaşlarımıza daha kalıcı bir şey olması münasebetiyle birer fanus içinde balık hediye ettik.”dedi.

Hediyeler karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen bayanlarda “İnanılmaz bir sürpriz oldu bizim için. Genelde bugünlerde hep karanfil verilir. Ama arkadaşlarımız sağ olsunlar çok değişik bir sürpriz yapmışlar bize. Çok mutlu olduk. Düşünmeleri bile yeterli. Hepsine teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

TRABZON TİCARET BORSASI ORGAN SEÇİMLERİ DUYURUSU
Borsamız organ seçimleri 5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu gereğince 2018 yılı Nisan ayı içinde Borsamızda yapılacaktır.
TEV’DEN TEŞEKKÜR BELGESİ
Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) çalışmalarını destekleyen kişi ve kuruluşlara düzenlenen törenle teşekkür belgeleri verildi.Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) çalışmalarını destekleyen kişi ve kuruluşlara düzenlenen törenle teşekkür belgeleri verildi.

TEV Genel Müdür Yardımcısı Şenol Özdemir, Trabzon Şube Yürütme Kurulu Başkanı Elvan Saylam Sivri, Yürütme Kurulu Üyesi Dr.Yakup Sivri, yöneticiler ve çok sayıda davetlinin yanı sıra bağışçıların da katıldığı gecede borsayı Genel Sekreter Şükrü Erüz temsil etti.

İMEAK DENİZ TİCARET ODASI HEYETİ TRABZON’DA ÜYELERİ BİLGİLENDİRDİ.
İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAK) Nisan ayında yapılacak seçimler öncesi üyeleriyle Bilgilendirme Toplantıları düzenliyor.
TOBB GENEL SEKRETERLERİ ANKARA’DA TOPLANDI..
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Oda/Borsa Genel Sekreterler Bilgilendirme Semineri Ankara’da yapıldı.
TMO FINDIK SATIŞLARINA BAŞLADI
TMO, fındık üreticilerinin ürünlerini makul fiyatla satması ve piyasalardaki istikrarın sağlanması amacıyla yoğun gayret göstererek; 11 İl'de, 46 noktada, randevu verilen 100 bin üreticinin %75'inden 138 bin ton fındık satın almış ve karşılığında 1,3 milyar TL ödemiştir.
ÇARŞIBAŞI ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ BORSADA..
Trabzon Çarşıbaşı Anadolu Lisesi öğrenci meclisi, okul müdürü Coşkun Çolak nezaretinde Trabzon Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.Trabzon Çarşıbaşı Anadolu Lisesi öğrenci meclisi, okul müdürü Coşkun Çolak nezaretinde Trabzon Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Öğrenci Meclisi Başkanı Serpil Bahadır ve öğrenciler, borsanın hizmetleri, faaliyetleri ve projeleri hakkında TTB Genel Sekreteri Şükrü Erüz tarafından bilgilendirildiler.

Öğrenci Meclisi Başkanı Serpil Bahadır Erüz’e bilgilendirmelerinden dolayı teşekkür ederek, eğitim kurumlarının önemli kuruluşları ziyaret ederek, yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi sahibi olmaları gerektiğini söyledi.

VALİ YÜCEL YAVUZ, TRABZON TİCARET BORSASI’NDA..
Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan'ı ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu.Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan'ı ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu.

TTB Başkanı Ergan, Vali Yavuz'a borsanın çalışmaları ile bilgiler verdi. Ergan ayrıca, ‘Zeytin Dalı Operasyonu’ sürecine yardım ve katkı amaçlı 10 bin kutu fındık ezmesi hazırlattıklarını, bunları da Suriye sınırına yakın kesimlerde görev yapanlar ile kamplarda barınanlara sınıra yakın oda/borsalarla irtibata geçerek ulaştırmayı düşündüklerini söyledi.

Vali Yücel Yavuz da, Türk halkının böylesine günlerdeki birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygusunun en önemli hasletlerinden biri olduğunu hatırlatarak, bu amaçla yapılanları takdirle karşıladıklarını ifade etti.

ARSİN OSB’DEN BORSAYA ZİYARET
Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ve yönetim kurulu üyeleri Trabzon Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ve yönetim kurulu üyeleri Trabzon Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

TTB Başkanı Eyyüp Ergan ile bir araya gelen Çelebi ve yönetim kurulu üyeleri, Arsin OSB’nin çalışmaları hakkında bilgiler verirken, çeşitli konular üzerinde görüş alışverişinde bulundular.

FAALİYET TAKVİMİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr