TürkçeEnglish
FINDIKTA BÜYÜK TEHLİKE BERTARAF EDİLECEK
Fındıkta verim ve kalite kaybına neden olan hastalık ile zararlılarla mücadele devam ederken, gelecek adına büyük bir tehlike oluşturan kahverengi kokarcayı yok etmek için komite oluşturuldu.
ODA-BORSA MÜŞTEREK TOPLANTISI YAPILDI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı (TOBB) Trabzon’da ki oda ve borsaların yöneticileri bir araya gelerek son ekonomik gelişmeleri ele alıp, sıkıntılar ile çözüm yolları üzerinde görüş alış verişinde bulundular.
FINDIKÇILAR KOKARCAYI YOK ETMEK İÇİN TOPLANIYORLAR.
Verim ve kalitede son yıllarda düşüşün yaşandığı Türk fındığı için büyük bir tehlike arz eden kahverengi kokarca ile uygulanacak yol ve yöntemler fındıkçıları meşgul ediyor.
BAŞKAN ADAYINDAN BORSAYA ZİYARET
31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Millet İttifakı ile İyi Parti’den Yomra Belediye Başkanlığı’na aday olan Mustafa Bıyık, eski çalışma arkadaşı da olan Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan’ı makamında ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu.
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ TANITTI
Trabzon Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi Robotik Takımı öğrencileri, 17 Şubat’ta Ankara’da yapılacak olan FLL yarışması öncesi projelerini borsamız yöneticileriyle paylaştı.
AHMET METİN GENÇ, TRABZON TİCARET BORSASI’NDA...
31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi STK’ları ziyaret eden AK Parti Ortahisar Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç beraberinde Merkez İlçe Başkanı Temel Altunbaş, Kadın Kolları Başkanı Nahide Cihan ile birlikte borsamızı ziyaret etti.
TRABZON DTM TOPLANTISI
Trabzon Dünya Ticaret Merkezi (DTM) Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı.
Trabzon Dünya Ticaret Merkezi (DTM) Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı.

Toplantıya; Trabzon DTM Yönetim Kurulu Başkanı Birol Hacıoğlu, Başkan Yardımcısı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, TTSO Meclis Başkanı M.Şadan Eren, Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Mustafa Cebeci, Ramazan Bingöl ve Musa Kanitoğlu katıldı.


Toplantıda, Dünya Ticaret Merkezi arazisi üzerinde yapımı süren fuar ve kongre merkezi inşaatıyla ilgili olarak Armada Grup yöneticilerinden detaylı bilgi alındı ve çalışmaların son durumu değerlendirildi.

FINDIKTA BUDAMAYI BİLİNÇLİ YAPIN
Fındıkta verim ve kaliteyi arttıran unsurların arasında önemli bir yeri olan budama işleminin bilinçli olarak yapılması istendi.
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KATKI YAPILACAK.
İstihdam seferberliğine katkıda bulunmak için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantı TTSO’da gerçekleştirildi.
BAŞSAVCISI HÜSEYİN TUNCEL’DEN BORSAYA ZİYARET
Trabzon İl Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel borsamıza iade-i ziyarette bulundu.Trabzon İl Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel borsamıza iade-i ziyarette bulundu.  

Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Meclis Başkan Yardımcısı Nevzat Özer, Yönetim Kurulu Üyesi Celil Karabinaoğlu ve Genel Sekreter Şükrü Erüz’ün karşıladığı Başsavcı Tuncel’e, daha sonra yapılan görüşmede borsanın iştigal alanında bulunan fındık, çay ve diğer kotasyon ürünleri hakkında bilgiler sunuldu.

KARADENİZ TOPLANTILARI
Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından “3T Tarım-Ticaret-Turizm” sloganı ile her ay farklı bir konuda organize edilecek olan “12x12 Karadeniz Toplantıları” başladı.
3 T 12X12 KARADENİZ TOPLANTILARI BAŞLIYOR.
Borsamız tarafından organize edilen ve yıl boyu sürdürülecek olan “3 T 12x12 Karadeniz Toplantıları”nın ilk ayağı yarın başlıyor.
TTB-DOKA İŞBİRLİĞİ
Borsamız ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) arasında yöresel özelliklerin değerlendirilmesine katkı sağlamak amacıyla işbirliği yapılacak.
Facebook Twitter Google+ Instagram YouTube
FAALİYET TAKVİMİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr