TürkçeEnglish
ABİGEM GENEL KURULU YAPILDI
Trabzon Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. Olağan Genel Kurulu yapıldı.  ABİGEM’in son 3 yılda verdiği girişimcilik eğitimlerine katılan kişilerin toplam 13 milyon 325 bin lira yatırımla 119 işletme kurduğu ve 338 kişiye istihdam sağladığı açıklandı.
ÇARŞIBAŞI ORTAOKULU KIZ FUTSAL TAKIMI BORSAMIZI ZİYARET ETTİ
Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları 2018/2019 Futsal Yıldız Kızlar/Erkekler İl Birinciliği müsabakalarında il birincisi olan Çarşıbaşı Ortaokulu Kız Futsal Takımı borsamızı ziyaret etti.
TMO’NUN FINDIK SATIŞI
Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO)  stoklarındaki fındığı satmaya başlaması piyasayı hareketlendirdi.
BORSAMIZDAN BAŞKANLARA ZİYARET…
Borsamız heyeti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i makamlarında ziyaret ederek, tebrik edip başarı dilediler.
MEGİP TOPLANTISINDA EĞİTİM TALEPLERİ DEĞERLENDİRİLDİ
İstihdam seferberliğine katkıda bulunmak için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında yapılan çalışmaların ve iş dünyasından gelen taleplerin değerlendirildiği toplantı TTSO’da gerçekleştirildi.
ŞÜKRÜ GÜNGÖR KÖLEOĞLU ANILDI..
Geçtiğimiz yıl vefat eden Borsamız Yönetim Kurulu eski Başkanı, işadamı Şükrü Güngör Köleoğlu, ölümünün birinci yılında anıldı. Basın Danışmanımız Murat Taşkın’ın hazırladığı ‘Anıları ve Anılarımız..”adlı programda hüzünlü anlar yaşandı.
ÇAY BARDAKTAN TAŞIYOR SONUÇ BİLDİRİSİ
Trabzon Ticaret Borsası’nın  “12x12 Karadeniz Toplantıları”kapsamında Rize Ticaret Borsası, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Of Ticaret ve Sanayi Odası ile Çay Sanayicisi ve İşadamları Derneği’nin desteği ile düzenlenen “Çay Bardaktan Taşıyor” konulu toplantı ve panelde çay sektörünün sorunları ve bunların çözümüne ilişkin öneriler tartışılmıştır.
DİJİTAL DÖNÜŞÜM KAÇINILMAZ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi işbirliğinde düzenlenen, “Dijital Çağda Türkiye İçin Fırsatlar: Kamu Politikaları, İnovasyon ve Büyüme” konferansı İstanbul’da yapıldı. ​
BAKAN VARANK, TRABZON’DA İŞ DÜNYASI TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Trabzon’da iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın organizasyonunda bir araya gelen iş dünyası temsilcileri bakan Varank ile görüş alışverişinde bulundu.
ÇAY BARDAKTAN TAŞIYOR
Ülkemizden sudan sonra en fazla tüketilen içecek olan çay da sorunların çözümü için birlikte hareket edilmesi gerektiği bildirildi. Borsamız tarafından “3T Tarım-Ticaret-Turizm”sloganı ile her ay düzenlenen “12X12 Karadeniz Toplantıları”nın üçüncüsünde çay sektörü ele alındı.
FINDIK İHRACATÇILARI BAHÇE ZARARLILARI VE HASTALIKLAR İLE MÜCADELEDE SEFERBERLİK BAŞLATTI
Türk fındığında verim ve kalitenin düşmesine neden olan faktörlerin başında gelen hastalık ve zararlılarla mücadele konusunda Karadeniz ve İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birlikleri ortaklaşa seferberlik başlattı.
BAŞKANIMIZ ERGAN YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİ KUTLADI
Tüketici Haftası dolayısıyla Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde ortaokullar arasında düzenlenen ‘Tüketici ve Tüketim’konulu resim yarışmasında, Trabzon’dan yarışmaya katılan eserler Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde sergilendi.
BAKAN ALBAYRAK TRABZON’DA İŞADAMLARIYLA BULUŞTU
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Trabzon’da iş dünyasının temsilcileriyle bir araya gelerek, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından organize edilen ‘Adım adım Ekonomi-İş Dünyası Buluşmaları’ toplantısına katıldı.  
Facebook Twitter Google+ Instagram YouTube
FAALİYET TAKVİMİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr