TürkçeEnglish
KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMİ.
Borsamız personele yönelik 'TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi' düzenlendi. TTB ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğinde düzenlenen eğitim Borsamız Meclis Toplantı Salonunda yapıldı.
FINDIKTA KÜLLEME YİNE KAPIYI ÇALDI.
Ülkemizde özellikle 2013 yılından itibaren görülen ve sonrasında fındıkta özellikle birinci standart bölge olarak adlandırılan Ordu'nun Ünye ilçesinin doğu kısmında kalan kesimde görülen fındıkta külleme hastalığının nemli ve sıcak havaların etkisiyle bu yılda bahçelerde kendini hissettiriyor.
ÖZGÜN GIDA VE ARSLANTÜRK TARIM İLK 500’DE..
2017 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesi açıklandı. Listede borsamız üyesi Özgün Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti 319’uncu,  Arslantürk Tarım Ürünleri San. İhr. ve İth. A.Ş. ise 402’inci sırada yer aldı.
2018 DÜNYA FINDIK REKOLTESİ DEĞERLENDİRMESİ…
Borsamız Meclis Başkanı ve aynı zamanda Ulusal Fındık Konseyi Başkanı da olan Sebahattin Arslantürk, 2018 Dünya fındık rekoltesi tahminlerini değerlendirdi.
GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ..
Borsamızın geleneksel iftar yemeği, üyelerimizin yoğun katılımıyla birlikte yapıldı.
VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜNE ZİYARET.
Borsamızın Yeni Yönetimi, Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik’i makamında ziyaret etti.Borsamızın Yeni Yönetimi, Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik’i makamında ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan ile Meclis Başkan Yardımcımız Nevzat Özer, beraberinde Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte ziyaret ettikleri Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik ile ekonomik gelişmelerin yanı sıra, istihdam ve asayiş konuları üzerinde görüş alış verişinde bulundular.

2018 DÜNYA FINDIK REKOLTESİNDE İLK TAHMİNLER AÇIKLANDI.
2018 ürünü fındıkta olgunlaşma dönemi sürerken, rekolte ile ilk tahminlerde, dünya üretiminin 955 bin ton olarak gerçekleşeceği şeklinde açıklandı.
TEK DALDA, OCAKTAN FAZLA FINDIK VAR.
Dünya fındık üretiminin yaklaşık yüzde 70'ini sağlayan ülkemizde, bahçelerdeki geleneksel ocak sisteminin yerini almaya başlayan tek dal uygulaması verimi arttırıyor.
GENÇLERE UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ...
Borsamız tarafından, genç müteşebbislere yönelik düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursu yapıldı.Borsamız tarafından, genç müteşebbislere yönelik düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursu yapıldı.

Borsanın eğitim salonunda yapılan ve 30 genç müteşebbisin katıldığı kursta, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi Direktörü Ali Rıza Kul tarafından  iş planı ve girişimcilik konularında bilgiler aktarıldı.

Kursu tamamlayarak girişimcilik sertifikası alan gençlere, KOSGEB tarafından iş kurma aşamalarında değişik şekillerde bir kısmı karşılıksız da olmak üzere çeşitli maddi destekler sağlanıyor.

TOBB 74. GENEL KURULU YAPILDI.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB)74'üncü genel kurulu yapıldı ve borsamız yönetim kurulu başkanı Eyyüp Ergan, Ticaret Borsaları Konsey üyeliğine seçildi.
2018 YAŞ ÇAY YAPRAĞI FİYATI 2.45 TL.
2018 ürünü yaş çay yaprağının Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR)tarafından alım fiyatı destekleme primi dahil olmak üzere 2 lira 45 kuruş olarak açıklandı.
26.ULUSAL YÖNETİM VE ORGANİZASYON KONGRESİ.
KTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü tarafından düzenlenen 26. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi Trabzon’da başladı.
AK PARTİ ORTAHİSAR İLÇE BAŞKANI ALTUNBAŞ’TAN BORSAYA ZİYARET.
Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş ve yönetim kurulu üyeleri borsamızı ziyaret etti.
Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş ve yönetim kurulu üyeleri borsamızı ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan ile görüşen Altunbaş ve beraberindekiler, başkan Ergan ve yönetim kuruluna yeni görev döneminde başarılar diledi. Altunbaş, borsanın çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve önemli projelere imza attıklarını belirterek  Fındıktaki verim ve kaliteyi artırma yönündeki çalışmaların ise takdire şayan olduğunu söyledi. 

Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan da Altunbaş’ın ziyaretinden duyduğu memnunluğu ifade ederek borsanın çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

FAALİYET TAKVİMİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr