TürkçeEnglish
BAŞKANLARIMIZDAN ABD’YE TEPKİ, HALKA ÜRETİM ÇAĞRISI…
Borsamız Başkanları Eyyüp Ergan ile Sebahattin Arslantürk, ABD’nin Türkiye’ye karşı yaptığı uygulamalara sert tepki gösterip, halka da üretim merkezli çağrıda bulundular.
TOBB KARADENİZ BÖLGE TOPLANTISI’NDA ODA/BORSA BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ.
TOBB Karadeniz Bölge Toplantısı TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, İkiz Kuleler’de yapıldı. Toplantıya katılan bölge oda/borsa başkanlarına, TOBB’un çalışmaları ve Türkiye ekonomisine ilişkin sunumlar yapıldı.​TOBB Karadeniz Bölge Toplantısı TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, İkiz Kuleler’de yapıldı. Toplantıya katılan bölge oda/borsa başkanlarına, TOBB’un çalışmaları ve Türkiye ekonomisine ilişkin sunumlar yapıldı.​

Toplantıya katılan Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, en önemli tarımsal ihraç ürünümüz olan fındıkla ilgili detaylı bir çalışmanın yapılarak rapor haline getirileceğini belirterek, raporun TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından ilgili bakanlara ve sektör temsilcilerine ulaştırılacağını bildirdi.

ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANI GENÇ, BORSAMIZI ZİYARET ETTİ.
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç borsamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan ile görüştü.Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç borsamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan ile görüştü.

Ergan ve yönetim kuruluna yeni görev döneminde başarı dileklerinde bulunan Genç, borsanın faaliyetlerini yakından takip ettiklerini özellikle de fındıktaki verim ve kaliteyi artırma yönündeki çalışmalarının takdirlik olduğunu söyledi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan da ekonomik gelişmelerin yanı sıra borsanın iştigal alanına giren ürünler hakkında bilgilendirdiği Genç’e teşekkür ederek, ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  

TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ: FINDIK ÜRETİCİLERİ MAĞDURİYET YAŞAMAYACAK.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından 2018 yılı ürünü fındık piyasasını düzenlemek için gerekli hazırlıkların yapıldığını belirterek, "Fındık üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması için her türlü önlem alınmıştır" ifadesini kullandı.
ÖRNEK BAHÇEDE FINDIK HASAT EDİLDİ.
Borsamız tarafından, Tarım ve Orman Bakanlığı ile ortaklaşa gerçekleştirilip, sektörle ilgili kuruluşlar tarafından da desteklenen Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında oluşturulan örnek bahçelerde bu yıl da fındık hasadı yapıldı.
BORSAMIZ TSE ISO 9001:2015  VERSİYONUNA GEÇTİ..
Borsamızın hizmet kalitesinde sürekliliği sağlamak için uyguladığı TSE EN ISO 9001:2015 Standardının yeni versiyon tetkiki, Türk Standartları Enstitüsü tarafından yapıldı.
FUAT CİRAV EBEDİYETE UĞURLANDI..
Borsamız Yönetim Kurulu eski başkanlarından Nihat Cirav’ın kardeşi, Meclis eski başkanı Mehmet Cirav ve borsamız üyeleri Suat Cirav ile Şahap Cirav’ın ağabeyleri Fuat Cirav son yolculuğuna uğurlandı.Borsamız Yönetim Kurulu eski başkanlarından Nihat Cirav’ın kardeşi, Meclis eski başkanı Mehmet Cirav ve borsamız üyeleri Suat Cirav ile Şahap Cirav’ın ağabeyleri Fuat Cirav son yolculuğuna uğurlandı.

Trabzon İskenderpaşa Camii’ndeki cenaze törenine Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, borsamız  Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, DKİB Genel Sekreteri İdris Çevik, STK temsilcileri, borsa üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Fuat Cirav’ın cenazesi öğleyi müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Bostancı Mezarlığındaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

ÖRNEK BAHÇEDE FINDIK HASADI 2 AĞUSTOS’TA YAPILACAK.
Borsamız tarafından fındıkta verim kaliteyi artırmak amacıyla uygulanan proje kapsamında farklı sistemlerle dikilen örnek bahçelerde 2018 ürünü fındık hasadına 2 Ağustos Perşembe günü başlanacak.
E-TİCARET ZİRVESİ TRABZON’DA YAPILDI
Hayata geçirdiği projeler, ürettiği teknoloji ve çözümlerle Türkiye'de e-ticaretin ve dijital dönüşümün öncüsü olan Hepsiburada'nın düzenlediği ‘E-Ticaret Zirvesi'nin 7'incisi Trabzon’da yapıldı.
TRABZON’DA FINDIK TOPLAMA TARİHLERİ AÇIKLANDI.
Trabzon Valiliği Trabzon’da fındık toplama tarihlerini açıkladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ekonomi Bakanlığı Doğu Karadeniz Bölge Müdürlüğü tarafından 19 Temmuz'da yapılan toplantıda Trabzon'da sahil, orta kesim ve yüksek kesimlerde fındık hasat tarihine karar verilmiştir.
FINDIĞI ERKEN TOPLAMAYIN.
2018 ürünü fındığın hasadı yaklaşırken, üreticilerin bahçelere erken girerek fındığı toplamalarının verim ve kaliteyi düşürüp, büyük oranda maddi zarara neden olacağı bildirildi.
FINDIKTA AŞILI TEK DAL BAHÇEDE HEDEF BÜYÜK…
Fındık üretiminde kaliteyi arttırmak için Türkiye’de ilk kez Trabzon’a bir üreticinin bahçesinde kurulan aşılı fındık sistemi verimini her yıl arttırıyor. Dünya fındık üretiminin büyük kısmını elinde bulunduran Türkiye'de üretim yapılan bahçelerde ocak sisteminin yerini ikili ve tek gövdeli ağaç uygulaması almaya başladı.
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ
15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Trabzon Valiliği koordinesinde yürütülen etkinlikler kapsamında yapılan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşüne binlerce kişi katıldı.
FAALİYET TAKVİMİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr