Mehmet CİRAV
Meclis Başkanı
 
Şükrü Güngör KÖLEOĞLU
Yönetim Kurulu Başkanı
  TTB Borsa Haber
Devlet Yönetiminde Yeni ve Doğru Bir Dönem  

Fındıkta Verim İle Fiyat

  Borsa Haber Mart 2017
     
ÇAYDA, ÖZEL SEKTÖRÜN BEKLENTİSİ 2 TL..
Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yaklaşık 200 bin aileyi yakından ilgilendiren 2017 yılı yaş çay alım kampanyasında alımlar başlarken, fiyatın ne olacağı da merakla bekleniyor.
FINDIK PROJESİ’NE 100 ÜZERİNDEN 98 PUAN
Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından 2013 yılından itibaren uygulanan Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi, 2017 Verimlilik Proje Ödülleri yarışmasında 100 üzerinden 98 puan aldı.
VATANÇAY’DAN TURİZME KATKI
Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte sektöre yenilik yatırımlar ve faaliyetlerde artış gözleniyor. Bunlardan biri de yörenin ekonomik tarımsal ürünlerinden olan çayı işleyip, üreten Trabzon Ticaret Borsası üyelerinden Vatançay firması tarafından Trabzon’un Araklı ilçesinde Samanyer olarak da bilinen Yalıboyu Mahallesi’nde açıldı.
OLCAY, BORSA HABER'E KAPAK OLDU..
Trabzonspor'un yıldızlarından Olcay Şahan, Trabzon Ticaret Borsası'nın süreli yayın organı Borsa Haber Dergisi'nin son sayısına kapak oldu.
YÖNETİM KURULU ÜYESİ BEKİR ŞENGÜL’ÜN MUTLU GÜNÜ..
Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Şengül’ün kızı Yasemin Şengül, Pekşen ailesinin oğulları Caner Pekşen’le yaşamını birleştirdi.Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Şengül’ün kızı Yasemin Şengül, Pekşen ailesinin oğulları Caner Pekşen’le yaşamını birleştirdi.

Zorlu Grand Hotel’de Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun kıydığı nikahta genç çiftin şahitliklerini, Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Cirav, Trabzon eski milletvekili Mehmet Çakıroğlu, DP Trabzon İl Başkanı Ali Akar, TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu, Trabzon eski Kadastro Bölge Müdürü Ali Osman Şengül ve Erol Özgür yaptılar.
FINDIK TARIM TAKVİMİ / MAYIS 2017
Tüm canlıların kış uykusundan çıkıp faaliyete geçtiği, fındık çotanaklarının irilip dane içlerinin oluşmaya başladığı bu ayda fındığın zararlıları da zarar vermeye başlamışlardır. Bu bakımdan Mayıs ayındaki zararlı mücadelesine önem verilmelidir.
AHİLİK PANELİ KTÜ’DE YAPILDI
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü tarafından KTÜ Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi’nde Ahilik Paneli düzenlendi.
TMO; KİLOSU 10-10.5 TL'DEN 24 NİSAN'DAN İTİBAREN FINDIK ALACAK
TMO 24 Nisan pazartesiden itibaren fındık alımına başlıyor. Fiyatlar fındığın kalitesine göre değişecek. Giresun fındığı 10,5 TL’den diğer çeşitlerse 10 TL‘den alıma başlanacak.
TTB MECLİS BAŞKANI CİRAV’IN MUTLU GÜNÜ
Babadan gelme mesleği olan fındık ticaretini sürdüren ve aynı zamanda Trabzon Ticaret Borsası’nda uzun yıllardır Meclis Başkanlığı görevinde bulunan Mehmet Cirav, büyük oğlu İbrahim Cirav’ı, Özkan ailesinin kızları Ebru Özkan ile evlendirdi.Babadan gelme mesleği olan fındık ticaretini sürdüren ve aynı zamanda Trabzon Ticaret Borsası’nda uzun yıllardır Meclis Başkanlığı görevinde bulunan Mehmet Cirav, büyük oğlu İbrahim Cirav’ı, Özkan ailesinin kızları Ebru Özkan ile evlendirdi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun kıydığı nikahta genç çiftin nikah şahitliklerini Bayındırlık ve İskan, Gençlik ve Spor eski bakanı Faruk Nafiz Özak, Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu ve Ahmet Bilginer yaptılar.

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU, “FINDIK KARADENİZ'İ DÜNYAYA BAĞLAYAN KÖPRÜDÜR”.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin en önemli tarımsal ihraç ürünü olan fındıkta birim alanda verim ve kaliteyi arttırıcı politikalar izlemesi gerektiğini bildirdi.
FINDIK, KALİTELİ PROJE ÖDÜLÜNE ADAY
Trabzon Ticaret Borsası'nın (TTB) 2013'de uygulamaya başladığı "Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi",Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın 2017 Yılı Verimlilik Proje Ödülleri yarışmasının ön elemesini geçti ve değerlendirmeye alındı.
TRABZONSPORLU OYUNCULARDAN SEYİRCİYE FINDIK
Trabzon Ticaret Borsası ile Trabzonspor'un fındık tanıtım ve tüketimine katkı amacıyla ortaklaşa düzenledikleri kampanya 6 sezon aradan sonra yeniden hayata geçirildi.
CHP MİLLETVEKİLİ HALUK PEKŞEN, BORSAYI ZİYARET ETTİ..
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, İl Başkanı Turgay Güngör ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Trabzon Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ PLATFORMU
İstihdam seferberliği konusundaki çalışmaları planlamak ve yürütmek üzere oluşturulan Trabzon İstihdam Seferberliği Platformu, ilk toplantısını Vali Yücel Yavuz başkanlığında gerçekleştirdi.
FAALİYET TAKVİMİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr