TürkçeEnglish
BORSAMIZDAN BAŞSAVCI TUNCEL’E ZİYARET…
Borsamızın heyeti, Trabzon Cumhuriyet Başsavccısı Hüseyin Tuncel’i makamında ziyaret ettiler.Borsamızın heyeti, Trabzon Cumhuriyet Başsavccısı Hüseyin Tuncel’i makamında ziyaret ettiler.  

Ziyarete Meclis Başkan Yardımcısı Nevzat Özer, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, başkan yardımcısı Yavuz Çakıroğlu ile üyeler Celil Karabinaoğlu ve Ali Zeytin ile birlikte Genel Sekreter Şükrü Erüz katıldılar.

Heyet üyeleri ile görüş alış verişinde bulunan Başsavcı Tuncel’e özellikle fındık ve çay sektörü ile ilgili bilgiler sunuldu.

BORSAMIZDAN ENFLASYON İLE MÜCADELEYE DESTEK
Hükümet tarafından uygulamaya konulan “Enflasyonla Mücadele Programı”na borsamız tarafından da destek veriliyor. Borsamıza üye firmalar fiyatlarda indirim yaparak enflasyon ile mücadelede başarı sağlanması için çaba sarf ediyorlar.
EKREM YÜCE GÖREVİNE BAŞLADI
Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (ÇAYKUR) atanan Ekrem Yüce görevine başladı. Yüce, müdürlükte gazetecilere yaptığı açıklamada, ÇAYKUR'u ve çayı yeniden dünya pazarına taşımak ve marka yapmak için her kesimle birlikte çalışacaklarını belirtti.
ENFLASYONLA MÜCADELE PROGRAMI "İNDİRİM KAMPANYASI" BAŞLADI
Sayın Üyemiz, Bilindiği üzere Hükümetimiz tarafından Hazine ve Maliye Bakanlığı öncülüğünde, enflasyonla mücadele programı çerçevesinde ülke genelinde ''İndirim Kampanyası'' başlatılmıştır. 
AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ’DAN BORSAYA ZİYARET..
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Bölge Sorumlusu Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, borsamızı ziyaret ederek Meclis Başkanımız Sebahattin Arslantürk, Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüştü.
KOBİ’LERE NEFES KREDİSİ..
Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) finansman sorunların giderilmesine katkı sağlamak üzere önceki yıllarda başlatılan ve Nefes Kredisi olarak da adlandırılan KOBİ desteğine borsamız tarafından tekrar başlanıldı.Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) finansman sorunların giderilmesine katkı sağlamak üzere önceki yıllarda başlatılan ve Nefes Kredisi olarak da adlandırılan KOBİ desteğine borsamız tarafından tekrar başlanıldı.

Söz konusu kredi için ilgili bankalarla gereken anlaşmalar yapılmış olup bunun için 500 bin TL kaynak ayrıldı.

Ayrılan kaynağın bankalar tarafından 7 katı kredilendirilecek olup, üyeler borsadan alacakları belge ile gereken kaynak temini işlemini başlatabilecekler.

Üyeler söz konusu düşük faizli ve 6 ayı ödemesiz 18 aylık krediyi Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ile Ziraat ve Vakıf Katılım üzerinden kullanabilecekler.
TMO’DAN AÇIKLAMA
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) yılsonuna kadar kabuklu fındık stoklarını satışa açmayacağını duyurdu.
YENİ EKONOMİ PROGRAMINA DESTEK…
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı’na, tüketim yerine üretime öncelik verilerek destek olunacağı bildirildi.
ÖZÇAY, 2,5 YAPRAKLI ORGANİK YEŞİL ÇAY İLE DÜNYA’YA AÇILDI..
Dünyada ilk kez Trabzon'un Of ilçesinde üretilen ve çay bahçelerine girilerek tek tek elle toplanan 2,5 yapraklı organik yeşil çay, Fransa’da yılın inovasyon ödülünü aldı.
FINDIĞIN FİYATIYLA BİRLİKTE HIRSIZLIĞI DA ARTIYOR.
2018 ürünü fındıkta toplama ve kurutma işlemlerinin ardından depolanıp saklanması sürecinde hırsızlık olaylarında artış görülmeye başlandı.
FINDIK KABUĞU DEYİP GEÇMEYİN..
Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) bünyesindeki akademisyenler, TÜBİTAK desteğiyle yaklaşık 2 yıl boyunca laboratuvar ortamında yürütülen çalışmalar sonucunda, fındık atıklarından kemoterapi ilaçlarının etken maddesini elde ederek pilot üretim aşamasına getirdi.
TÜRK İŞ DÜNYASI ALMANYA‘DA BİR ARAYA GELDİ.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Almanya’nın başkenti Berlin’de çeşitli temaslarda bulundu. Hisarcıklıoğlu’na Berlin ziyaretinde Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan da eşlik etti.
TMO’DAN FINDIK AÇIKLAMASI
ak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından fındık alımları ile ilgili olarak satış usulüne ilişkin kriterlerin belirlenmediği, randıman analizi sırasında oynamalar yapıldığı ve denetimlerin yeterli olmadığı yönündeki iddialara açıklama yapıldı.
FAALİYET TAKVİMİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr