TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / TSİAD’DAN FINDIK TANITIMINA DESTEK..
TSİAD’DAN FINDIK TANITIMINA DESTEK..
10 Temmuz Çarşamba 11:15 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trTrabzon Sanayici ve İşadamları Derneği (TSİAD)’ın çiçeği burnundaki başkanı Sırrı Furkan Eren, en önemli tarımsal ihraç ürünümüz olan fındıkta tüketimi arttırmak için yapılan tanıtım çalışmalarına destek vereceklerini Trabzon Ticaret Borsası’na yaptıkları ziyarette dile getirmişti.

Fındığın Trabzon için sosyal ve ekonomik değeri bulunan bir ürün olduğuna vurgu yapan Eren, bunun için ellerini taşın altına koymalarını gerektiğini ve bu konuda borsa ile birlikte istişare halinde olacaklarını, fındığın tanıtımına yönelik çalışmaları tercih edeceklerini dile getirmişti.

Bölgenin önemli ürünü fındığın sadece dış piyasa ürünü olarak görülmemesi gerektiğinin altını çizen Eren şunları söyledi:

“Fındık bölgemizin en önemli ürünü. Daha önce Ticaret Borsamızın gerek fındık ihracatı noktasında gerekse de fındığın iç piyasada tüketiminin artırılması adına çok güzel çalışmaları oldu. Fındık tanıtım grubu da aynı yönde çalışmalarda bulundu. Biz de Trabzon SİAD olarak fındığı tanıtıcı çalışmalara destek verme arzusunda olduğumuzu belirtmiştik. Özellikle agro turizm adı verilen tarımsal turizmi destekleyici etkinlik yapma arzusundayız. Bu kapsamında DOKA destekli etkinlikler yapacağız. Dünyanın tükettiği, çok önemli markaların çikolatalarında kullandığı fındığı Karadeniz’de üretiyoruz. Bu yüzden slogan olarak ‘DÜNYANIN FINDIĞI BURADA’ diyoruz. Fındığın üretim kalitesini artırmanın yanında iç piyasada tüketimine de sahip çıkarak bu özel ürüne hak ettiği değeri vermeliyiz.”

Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr