TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / BAŞKANLARDAN HİSARCIKLIOĞLU'NA TEBRİK
BAŞKANLARDAN HİSARCIKLIOĞLU'NA TEBRİK
28 Haziran Cuma 11:35 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'na iki ülke ilişkilerine yaptığı katkılardan dolayı ‘İspanya Sivil Liyakat Nişanı Encomienda payesi’ verildi.

İspanya Kralı VI. Felipe'nin adına İspanya Büyükelçisi Juan Gonzalez Barba tarafından takdim edilen liyakat nişanı için teşekkür eden Hisarcıklıoğlu, bu ödülü iş dünyasının başarısı olarak gördüğünü söyledi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu törende yaptığı konuşmada, “Türk iş dünyasının asli temsilcileri, Oda ve Borsa Başkanlarımla birlikte, bu anlamlı ve değerli ödülü kabul ediyorum ve onlarla birlikte alıyorum. Bizler, ikili ticaretimizi ve yatırımlarımızı artırmaya devam edeceğiz. Daha çok firmanın karşılıklı ticaret ve yatırım yapmasını sağlayacağız” dedi.

Hisarcıklıoğlu ayrıca, Türkiye ile İspanya'nın Akdeniz'deki en kadim medeniyetlerden olduğunu belirterek, İspanya'nın kültürü, sanatı ve spor alanındaki başarılarının Türkiye'de yakından takip edildiğini de sözlerine ekledi.

Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk ve Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu kutladılar. Başkanlar Hisarcıklıoğlu’na gönderdikleri tebrik yazısında şöyle dediler:

Türkiye ile İspanya arasındaki ilişkilere yaptığınız pozitif katkıdan dolayı tarafınıza “İspanya Sivil Liyakat Nişanı Encomienda Payesi” verilmesinden büyük gurur duyduk. Tarihten gelen dostlukları bulunan iki ülkenin özellikle iş dünyası ve işadamları arasındaki ilişkilerin gelişmesine yaptığınız katkının böylesi bir takdiri fazlası ile hak ettiği inancı ve düşüncesiyle tebrik ediyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyoruz.”

 

Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr