TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / İMKB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ PYK TOPLANTISI
İMKB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ PYK TOPLANTISI
28 Haziran Cuma 10:37 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trMilli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan ve mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre edecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında, Trabzon Ticaret Borsası’nın da yönetiminde yer aldığı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Protokol Yürütme Kurulu Toplantısı (PYK) yapıldı.

Toplantıya TTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Protokol Yürütme Kurulu (PYK) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bünyamin Akyüz, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Adıgüzel, TTSO Başkan Yardımcısı Tolga Avcı ve İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Lütfüye Kul katıldı.

Toplantıda meslek lisesinin bilinirliği, veli ve öğrenciler tarafından tercih cazibesinin artırılmasına yönelik yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, meslek lisesini tamamlayan öğrencilerin öncelikle ve özellikle kaliteli ara eleman ihtiyacını gidermede önemli bir görev üstlendiklerini belirterek, “Oda ve borsa olarak bu öğrencilerimizin daha donanımlı bir hale gelmesi için okul-işyeri işbirliğini geliştireceğiz. Böylelikle hem kızlarımıza iş, hem de işyerlerimize kaliteli eleman temin etmiş olacağız” dedi.

Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr