TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / TOBB AKREDİTASYON SERTİFİKA TÖRENİ ANKARA’DA YAPILDI
TOBB AKREDİTASYON SERTİFİKA TÖRENİ ANKARA’DA YAPILDI
28 Şubat Perşembe 14:09 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trTOBB İkiz Kuleler’de düzenlenen ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katıldığı törende Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan, Genel Sekreter Şükrü Erüz ve Genel Sekreter Yardımcısı Nazlı Genç’e Akreditasyon Belgesi TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından takdim edildi.   

Akreditasyon Sertifika Töreninde konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, hızla gelişen ve dönüşen dünyada iş dünyasının kendisini geliştirmeye devam etmesinin çok önemli olduğunu, akreditasyon sistemi sayesinde oda ve borsaların da kendilerini dönüştürüp geliştirdiklerini söyledi.

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU: “ TÜM DÜNYA BİZİM SİSTEMİ İHRAÇ EDECEK KONUMA GELDİ”..
Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların şu ana kadar 800 milyon liranın üzerinde proje desteği kazandırdıklarını dile getirerek, "Akredite oda ve borsalarımız, 28 ülkenin odaları ile beraber proje yürütüyorlar. Hatta yaptıkları projelerle, tüm dünyadaki oda borsaların katıldığı yarışmalarda ödül alıyorlar. Odalar ve borsalar girişimcimize en iyi şekilde hizmet üreten ve sunan merkezler haline geldi. Reel sektöre kanaat önderi oldu"diye konuştu.

Akreditasyon uygulamasıyla oda ve borsaların dünya standartlarına yükseldiklerini belgelediklerini belirten Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:

"Bu belgeyi biz vermiyoruz. Belgeyi ben versem 365 oda ve borsaya akreditasyon belgesi veririm, seçimleri de garanti ederiz. Belgeleri bağımsız bir kurum veriyor. Yani iltimas, torpil burada işlemiyor. Tüm dünyaya bizim sistemi ihraç edecek konuma geldi. Mesela Türk Cumhuriyetlerinden, 57 İslam ülkesinden talepler var. Oda ve borsa sistemimizi öğrenmek istiyorlar. Hatta kanunlarını hazırlamamızı istiyorlar, onları da hazırlıyoruz. Kıskançlık yaparak bilgileri kendimize saklamıyoruz. Bilgi ve deneyimlerimizi onlarla da paylaşmaya başladık. Hatta bizim sistemimizi yürürlüğe koyan ülkeler oldu"

Hisarcıklıoğlu, geçen sene 115 oda ve borsada akreditasyon denetimleri yapıldığını, bunlardan 103'ünün belgelerini yenileyebildiğini bildirdi.

TİCARET BAKANI PEKCAN: “ODA VE BORSALARIMIZIN AKREDİTASYONUNU SON DERECE ÖNEMLİ BULUYORUM”..
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da yaptığı konuşmada, bakanlık olarak politika oluşturma süreçlerinde sivil toplumun görüş ve önerilerini çok önemsediklerini belirterek, oda ve borsalarla Türkiye'nin güçlü yarınları için birlikte çalıştıklarını söyledi.

Bakan Pekcan, 21. yüzyılın küresel ekonomisinde akreditasyonun öneminin farkında olduklarını dile getirerek, "Akreditasyon güven demek, kalite demek, kalite ise marka demek. Günümüzde güven veren, kaliteli olan, markalaşan rekabette her zaman öne çıkıyor. Artık ülkeler, şehirler markalaşıyor. Hizmet ticaretinin hızla geliştiği bir dönemde, belki de hizmet alanındaki akreditasyon faaliyeti mal ticaretinden dahi önemli hale gelmiştir. Bu nedenle TOBB'un bu girişimini son derece önemli buluyorum. Bu denli rekabetçi bir düzende, oda ve borsalarımızın akreditasyonu son derece önemlidir. Akreditasyon, oda ve borsalarımızın güvenilir ve kaliteli hizmet sunduğunun önemli bir göstergesidir. Önümüzdeki dönemde, ülkemiz ekonomisi için çok önemli olan oda ve borsalarımızı daha da güçlendirmek temel hedeflerimizden biridir"dedi.

TOBB AKREDİTASYON KURULU BAŞKANI YAVUZ: "HEDEFİMİZ BİRİNCİ SINIF HİZMET”..
TOBB Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz da dünyadaki tüm oda yapılarını inceleyerek akreditasyon sistemini Türkiye'ye getirdiklerini, hedeflerinin üyelerine birinci sınıf hizmet sağlamak olduğunu belirtti.

Üyeler ve odalar arasında kurulan bağların gün geçtikçe kuvvetlendiğini kaydeden Yavuz, toplamda 269 oda ve borsanın akredite olduğunu, 365 oda ve borsayı akredite etmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ ERGAN: “ HİZMETTE KALİTEYE ÖNEM VERİYORUZ”..
Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan da denetimler sonucu TOBB Oda Borsa Akreditasyon Belgesi’ni almaya hak kazandıklarını kaydederek, “Gelişen iletişim teknolojilerine uygun olarak kaliteyi daima yüksek tutmak zorundayız. Borsamızın hizmet verdiği alanlarda kaliteyi arttırarak ulusal ve uluslararası nitelikte çalışmalarımızı bundan böyle de sürdüreceğiz” dedi.

Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr