TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / TÜRKİYE EKONOMİ ŞURASI TOPLANDI
TÜRKİYE EKONOMİ ŞURASI TOPLANDI
26 Şubat Salı 10:43 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası Ankara’da toplandı.​

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde TOBB İkiz Kulelerde gerçekleştirilen Şura’ya, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile diğer bakanlıkların bakan yardımcıları katıldı.

Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan’ın da katıldığı Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası’nda 61 sektör meclisi temsilcisi söz alarak, sektör sorunlarını,  çözüm önerilerini ve taleplerini sundu.

Şura’nın açılışında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; sektör meclislerinin kendi alanlarında öne çıkan sorunları ve çözüm önerilerini bir araya getirdiğini belirterek, “Bu çalışmalar kamu-özel sektör işbirliğine çok önemli bir ivme kazandıracak”dedi.

Son dönemde ekonomide istihdam maliyetlerini düşüren ve piyasayı hareketlendirecek çok önemli adımlar atıldığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, son 2-3 ayda kurda ve faizde olumlu gelişmeler yaşandığını hatırlattı. Hisarcıklıoğlu, Bakanların icracı ve reformcu çalışma tarzlarının sonuç almada etkili olacağının da altını çizdi.

Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr