TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / REEL İLE FİNANS SEKTÖRÜ TOPLANTILARI ETKİLİ OLUYOR.
REEL İLE FİNANS SEKTÖRÜ TOPLANTILARI ETKİLİ OLUYOR.
10 Ocak Perşembe 12:48 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB) işbirliğinde ülke genelinde organize edilen ‘Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme’ toplantılarının Türk ekonomisinin geleceğine olumlu katkılar yapacağı ifade edildi.

Son olarak Karadeniz Bölgesi için Samsun’da yapılan toplantıya borsamız adına katıldıklarını vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, reel ile bankacılık sektörünün birbirinden ayrılmaz ve vazgeçilemez parça olduklarını kaydetti.

Üretim ve istihdam odaklı reel sektör ile her alanda verimi arttırmaya yönelik finansman sağlamakla görevli bankacılığın kalkınma hareketimizin bir ivmesi olduğuna işaret eden Ergan, “Bu nedenle ayrılmaz ikilinin en verimli ve yararlı hale getirilmiş birlikteliği, ekonomimizin içinde bulunduğu darboğazdan çıkmasında en önemli etken olacaktır.” dedi.

TOBB tarafından organize edilen Diyalog Güçlendirme Toplantılarında iş adamları ile üst düzey banka temsilcilerinin bir araya gelip, yüz yüze görüşmeler yapmasının bu iletişim ve koordinasyonunun yararlarının önümüzdeki aylarda mutlaka olumlu olarak ekonomiye yansıyacağına inandıklarını belirten başkan Ergan, “Bu ülke hepimizin. Hep birlikte çok çalışıp, çok üretip, özellikle dışarıya çok satıp kazanacağız. Özellikle üretim odaklı hep birlikte hareket edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr