TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / EKREM YÜCE GÖREVİNE BAŞLADI
EKREM YÜCE GÖREVİNE BAŞLADI
17 Ekim 2018 Çarşamba 10:25 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trÇay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (ÇAYKUR) atanan Ekrem Yüce görevine başladı. Yüce, müdürlükte gazetecilere yaptığı açıklamada, ÇAYKUR'u ve çayı yeniden dünya pazarına taşımak ve marka yapmak için her kesimle birlikte çalışacaklarını belirtti.

Çayın gelişimi içim azim ve kararlılıkla çalışacaklarını vurgulayan Yüce, 1940'lı yıllarda başlayan serüvenle çayın 4 ilde üretiminin yapıldığını ve tüm Türkiye’ye ikram edilen milli bir içecek olduğunu söyledi.

Yüce, şehirlerin marka olabilmesi için üniversite, spor faaliyetleri ve ürünlere ihtiyacı olduğuna dikkati çekerek, “Aydın denilince incir, Malatya denilince kayısı, Giresun denilince fındık, çay denilince de akla Rize gelir. Şehrin markası olan çayı ve ÇAYKUR'u yıldız markaların üzerine çıkarmaya kararlıyız." dedi.

Çin’in çayın anavatanı olarak tanındığını ifade eden Yüce, "Çayı doğduğu Çin'e satıncaya kadar hizmetimiz artarak devam edecek. Bizim hedefimiz hep bir adım daha ileriye gidebilmektir."diye konuştu.

Yüce, ÇAYKUR'da işçilerin 180 gün çalışabilmesi sözleşme şartı nedeniyle yaklaşık 6 bin 500 personelin çalışma süresinin dolacağını da kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"İşçilerin görevlerini yürütmeleri için ÇAYKUR olarak bin 500 adamaya (yıllık çalışma vizesi) ihtiyaç vardı. Bu konuda yapılan görüşmeler sonucunda bin 500 adamaya Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından onaylandı. İşçilerimiz diğer işçi arkadaşlarla aynı seviyede çalışacak. Bu uygulama ile ÇAYKUR 11 milyon lira ek ödeme yapacak. İşçilerimiz ise bunun karşılığında ÇAYKUR'dan kurumunu sahiplenme ve destek adına bir yıllık kuru çayını peşin alacak. Bu da yaklaşık olarak 10 milyon liranın üzerinde bir satış gerçekleştiriyor."

Ekrem YÜCE kimdir?

1954 yılında Sakarya’nın Geyve İlçesi Çengel Köyü’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Pamukova’da bitirdi. Lise öğrenimlerini Kırklareli Atatürk Lisesi ve Adapazarı İmam Hatip Okulu’nda tamamladı. Yüksek öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makine Bölümü’nde Yüksek Mühendis olarak tamamladı. 1999-2003 yılları arasında Erenler Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Yüce bu görevinin ardından, ÇAYKUR Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü’ne atandı. 2011 yılına kadar bu görevi yürüten Yüce, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Müşavir olarak çalıştı. 2012-2018 yılları arasında ise, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı (DOKAP) olarak görev yapan Yüce spor, sivil toplum, üniversite gibi alanlarda faaliyetlerde bulundu. Ekrem Yüce evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr