TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / YENİ EKONOMİ PROGRAMINA DESTEK…
YENİ EKONOMİ PROGRAMINA DESTEK…
21 Eylül 2018 Cuma 09:56 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı’na, tüketim yerine üretime öncelik verilerek destek olunacağı bildirildi.

Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Türk ekonomisinin, dolayısı ile Türkiye’nin direk veya endirek bir saldırı altında olduğu gerçeğini unutmadan, Yeni Ekonomi Programı çerçevesinde herkesin üzerine düşeni görevi azami düzeyde çaba göstererek yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Ergan, Türkiye’nin bu tür saldırı ve buna yönelik yaratılan krizlerden geçmişten günümüze kadar el ve güç birliği yaparak sıyrıldığını vurgulayarak şunları söyledi:

“Önceliği dış satıma vererek, çok çalışıp, çok üretip, dolayısı ile çok kazanacağız. Krizden çıkışın ve kurtuluşun üretmekten ve tasarruf etmekten geçtiğini aklımızdan ve irademizden asla eksik etmeyeceğiz. Türkiye sahip olduğu kaynaklar ve insan gücü ile bunu başarıp, 2023 hedeflerinden sapmadan ekonomik kalkınmasını sağlayacak güce ve enerjiye sahiptir. Bunun önceliğimizin üretim, üretim, üretim olması gerektiğini bir kere daha tekrarlamak, hatırlatmak isterim. Önceliği tüketime değil, üretime veren yeni program ile krizden çıkacağız.”

Eyyüp Ergan, TOBB’nin çalışması doğrultusunda Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine yönelik verilen Nefes Kredisi’ni borsa üyelerine yönelik olarak sürdürmeye devam edeceklerini de belirterek, yararlanmak isteyen üyelerin borsaya başvurmalarını da istedi.
Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr