TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / FINDIĞIN FİYATIYLA BİRLİKTE HIRSIZLIĞI DA ARTIYOR.
FINDIĞIN FİYATIYLA BİRLİKTE HIRSIZLIĞI DA ARTIYOR.
20 Eylül 2018 Perşembe 07:27 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr2018 ürünü fındıkta toplama ve kurutma işlemlerinin ardından depolanıp saklanması sürecinde hırsızlık olaylarında artış görülmeye başlandı.


Çalınan fındıkların piyasada tüccarlarca satın alınmaması için adli takibin dışında borsamız tarafından cep telefonları ile maillere mesajlar gönderilerek bildirim ve uyarılar yapılıyor.

İşlem hacminin büyük kısmını fındığın teşkil ettiği borsamızda 13 yıl önce başlatılan uygulama ile çalınan fındığın yeri, cinsi, ağırlığı ve doldurulduğu çuval tarifi yapılarak manav diye tabir edilen üye tüccarlara bildirim yapılarak, çalıntı ürünlere karşı dikkatli olmaları isteniyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, üreticilerin hasat sonrası fındıklarını depolama ve saklama konusunda dikkatli olmalarını isteyerek, “Hırsızlık vakalarına karşı özellikle üreticilerden alım yapan manavlarımızı uyarıyoruz. Yıllardan beri fındık alan tüccarlar genelde de müşterilerini bilirler. Ancak, fındık gibi bir üründe satış aşamasında hırsızlık olaylarını tespit etmek yine de çok güçtür. Biz herkesin azami ölçüde dikkatli davranması için çaba gösteriyoruz. Tüccarlarımızın şüphelendikleri durumlarda güvenlik güçleriyle irtibatta bulunmalarını bekliyoruz” dedi.

Trabzon’da Eylül ayı içinde Arsin’in Yolüstü ve Fındıklı, Yomra’nın İkisu mahallesinde 3 ayrı fındık hırsızlığı olayı yaşandı. Bunlar borsamız tarafından üye tüccarlarımıza mesajla bildirildi.
Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr