TürkçeEnglish
Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / HEP BİRLİKTE, YENİDEN BAŞLIYORUZ...
HEP BİRLİKTE, YENİDEN BAŞLIYORUZ...
07 Mayıs 2018 Pazartesi 05:25 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr3 Haziran 1926 kuruluş tarihi ile ülkemizin en eski meslek örgütleri arasında yer alan Trabzon Ticaret Borsası'nda yaklaşık 9 yıllık bir aradan sonra yeniden sorumluluk üstlendik.

2001-2009 arasında 8 yıl Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığımız borsada bu kez üyelerimizin teveccühü ile meclis başkanlığını üstlenmiş  bulunuyoruz. Bir anlamda aynı sorumluluk anlayışı ile farklı mevkilerde de olsak, yeniden başlıyoruz.

İşlem hacmini, dolayısıyla iştigal ettiği ürünlerin büyük kısmını fındığı teşkil ettiği borsamız, sektöre özellikle son 15 yıldır üretimden tüketim aşamasına kadar uyguladığı yenilikçi projelerle öncülük ve önderlik etmiştir, etmektedir.

2003'de Kaliteli Fındık Projesi adı altında başlattığımız, son olarak da Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi ile 63 yeni bahçe tesis ederek zirveye taşıdığımız fındık üretimi için elimizden geleni yapma gayreti, önümüzdeki süreçte yenilikçi ve farklık uygulamalarla sürdürülecektir.

Hedefimiz en başından beri, üretimden tüketimine kadar sürdürülebilir ve kazanım sağlayan fındık piyasası ve de bunun için sağlıklı fındık politikaları tesis etmektir.

Bu hedefi gerçekleştirmek için, sektördeki tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket ederek devleti, kalıcı ve kazandırıcı bir sistemin kurulmasında asli görevini doğru olarak yerine getirmesi için yönlendirmektir.

Bugüne kadar yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımız da bize nasıl hareket etmemiz gerektiğini konusunda yardımcı olacak, yön verecektir.

Borsa olarak işlem hacmimizin büyük kısmını teşkil etmesi tamamen fındık sektörü ile ilgileneceğiz anlamına gelmeyecektir. Başta çay sektörü olmak üzere yöremizin marka süt mamulleri ile de çalışmalarımızolacaktır.

Her sektörle ilgili ihtisas komiteleri kuracak, sorumluluğu hep birlikte paylaşacağız. Hep birlikte hareket edeceğiz.

Hep birlikte, "Çok çalışıp, çok üretip, çok kazanacağız."Sloganımız budur. Bu slogandan sapmadan hedefe hep birlikte yüreyeceğiz.


Sebahattin ARSLANTÜRK
Meclis Başkanı

SEBAHATTİN ARSLANTÜRK - Meclis Başkanı
Diğer Yazıları : Tümü
Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr