TürkçeEnglish
Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / TÜRKİYE İÇİN, DİK DURACAĞIZ...
TÜRKİYE İÇİN, DİK DURACAĞIZ...
13 Kasım 2017 Pazartesi 07:04 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trTürkiye'nin dışarıdan ve içeriden belirli bir plan dâhilinde farklı tehditlerle saldırı altında tutulmak hesapları son zamanlarda had safhaya ulaştırılmak istenmektedir.

Bulunduğumuz coğrafya da, özellikle de Ortadoğu'da, ille de Suriye ve Irak'ta belirli bir plan dâhilinde tezgâhlanarak gerçekleştirilmeye çalışılan senaryoda Amerika'nın tercih ve davranışları artık net bir şekilde görülmektedir. Bunun en belirgini de terör örgütü PKK'nın, Suriye ve Irak'taki kardeşi PYD'ye yaptığı başta silah olmak üzere her türlü yardımlar ve desteklerdir.
 
Türkiye'nin de PYD'yi, PKK gibi terör örgütü olarak görmesi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da her platformda bu gerçeği dile getirip, ABD'yi teröre destek olmamaya çağırması dünya kamuoyunda da haklı tepkiler almaya başlamıştır.


Buna rağmen ABD'nin anlaşmazlıkların boyutlarını ikili ilişkilere da taşıması üzerine Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhurbaşkanının önderliğinde tepkisini net bir şekilde ortaya koyarak daha kararlı bir şekilde dik durup, ilkelerinden ödün vermeden hareket etmesi kararlılığını sağlamıştır.

Bu noktada Türk halkının da aynı kararlılıkla dik durup, konuyu devlet ve millet için beka sorunu kabul edecek derecede kararlılık sergilemesi, birlik ve beraberliğimiz söz konusu olduğunda nasıl hareket edeceğimizi dosta düşmana göstermek açısından çok önemli ve gereklidir.

Bu vesile ile Türkiye'nin jeopolitik konumu, fiziki ve insani imkânları ile büyük avantajları bulunduğunu bir kere daha hatırlamamız ve hatırlatmamız gerekiyor.

Bu imkânları birlik ve beraberlik için çok çalışıp, çok üreterek değerlendirirsek, her alanda çok kazanan ve kalkınan bir ülke haline gelebileceğimizi, bu yolda da hedefin 2023 olduğunu aklımızdan hiç ama hiç eksik etmemiz gerekiyor.

Mehmet CİRAV
Trabzon Ticaret Borsası 
Meclis Başkanı

MEHMET CİRAV - Meclis Başkanı
Diğer Yazıları : Tümü
Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr