TürkçeEnglish
Anasayfa / DUYURULAR / TTB ORGAN SEÇİMLERİNE İLİŞKİN DUYURU
TTB ORGAN SEÇİMLERİNE İLİŞKİN DUYURU
23 Ağustos 2017 Çarşamba 05:38 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trBorsamız organ seçimleri 5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu gereğince 2017 yılı Ekim-Kasım ayları içinde Borsamızda yapılacaktır.

5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunun 83. maddesi uyarınca borsa organ seçimlerine seçmen olarak katılabilmek veya borsa organlarına seçilebilmek için üyelerin ticari ve sınaî kazançlarından dolayı gelir veya kurumlar vergisi mükellefi olmaları gerekmektedir.

Kayıtlarımızda vergi numaraları bulunmayan üyelerimiz borsamızca düzenlenecek seçmen listelerinde yer alamayacak, dolayısıyla seçme ve seçilebilme haklarını kaybetmiş olacaklardır.

Bu nedenle; üyelerimizin borsamızdaki vergi mükellefiyeti ile ilgili kayıtlarını kontrol etmeleri, hatalı kayıtların düzeltilmesini ve eksik kayıtların tamamlanmasını istemeleri gerekmektedir.

Üyelerimizin vergi mükellefiyetlerine ilişkin borsa kayıtları, 06 Eylül 2017 Çarşamba    günü mesai saati bitimine kadar hafta içi her gün 08.30–17.30 saatleri arasında üyelerimizin incelemesine açık olup, hatalı kayıtların düzeltilmesi ve eksik bilgilerin tamamlanması için, başvuruların firmanın başlıklı kâğıdına yazılmış dilekçe ve vergi levhası ile yapılması gerekmektedir.

Bu düzenleme kapsamında borsamıza daha önce hiç vergi hesap numarasını bildirmemiş üyelerimizin de belirtilen süre içinde borsamıza vergi hesap numaralarını bildirmeleri, vergiden muaf olan üyelerimizin ( kooperatifler vb.) vergiden muaf olduklarına ilişkin muafiyet belgelerini seçme ve seçilme haklarının kaybolmaması için 06 Eylül 2017 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar borsamıza bildirmeleri gerekmektedir.

Yukarıda açıklanan hususlara uygun olarak kayıtlarını düzeltmeyen üyelerimiz yasa gereği borsamızdaki kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılacaklardır.

İlanen tebligat olur.

Üyelerimize önemle duyurulur.

TRABZON TİCARET BORSASI

Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr