TürkçeEnglish
Anasayfa / DUYURULAR / KAMUOYUNA
KAMUOYUNA
02 Ocak 2017 Pazartesi 03:35 Yazdır
KAMUOYUNA

Dışarıdan ve içeriden, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğüne yönelik saldırıların had safhaya çıkarıldığı 2016'yı "kara bir sayfa" olarak kapatıp, aydınlık bir geleceğe hazırlandığımız bir gecede, karanlık emellerin sahipleri yine boş durmadılar.

Kirli emelleri için zaman ve mekan tanımaksızın kitlesel terör eylemleri gerçekleştirenlerin Dünya'nın gözbebeği İstanbul'umuzdaki bir eğlence mekanında yaptıkları katliam, bundan öncekiler gibi, belli merkezlerin, belli hedeflerine ulaşmak için kullandıkları yol ve yöntemlerden başka bir şey değildir.

Amaçları ve hedefleri son Türk Devleti'nin varlığını ortadan kaldırmak olan bu kirli hesapların sahipleri, Türk halkının sergilediği birlik ve beraberlik karşısında her türlü caniliği yapabilecek katil sürüsü haline dönüşmüşlerdir.

Ancak, dışarıda ve içerideki bu kirli hesap sahiplerinin çabalarını, milleti ile bütünlük oluşturmuş, güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti boşa çıkaracaktır.

Bu büyük mücadeleyi yaparken, içimizde oluşturulmak istenen ayrımcılıklara ve farklı düşüncelerin kavgasına alet olmamamız için hepimizin çok ama çok dikkatli olması gerekmektedir.

Bu düşüncelerle, menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, ölenlere Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Mehmet CİRAV                                                 Şükrü Güngör KÖLEOĞLU
Meclis Başkanı                                                  Yönetim Kurulu Başkanı


Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr