TürkçeEnglish
Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / TÜRK HALKININ DEMOKRASİ AŞKI 15 TEMMUZ’DA ANLAŞILDI...
TÜRK HALKININ DEMOKRASİ AŞKI 15 TEMMUZ’DA ANLAŞILDI...
02 Aralık 2016 Cuma 01:53 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trSöz konusu demokrasi olduğunda bazı kesimlerin Türk Halkının sahiplenme güdüsünün azlığından, hatta yokluğundan şikayet etmelerinin ne denli dayanağı olmayan bir tespit olduğunu 15 Temmuz gecesi hep beraber yaşadık.

Yıllardan beri kendilerini kamufle ederek, alçakça düşünce ve hedefleri için dış destekçileri ile birlikte ağlarını sinsi sinsi örenlerin hayallerini bir kaç saat içinde namluların önüne, tankların altına kendini atıp, demokrasiye siper ederek boşa çıkardı. Bu tablo bir kere daha gösterdi ki, Türk insanı değerlerine dokunulduğu anda sağına soluna, kaşına gözüne bakmadan kendini feda edecek derecede sahiplenme güdüsünü öne çıkarır, 15 Temmuz'da da çıkardı.

15 Temmuz, bu milletin "tek" diye tarif ettiği ve "asla vazgeçmem" dediği değerlerine ne kadar önem verdiğinin göstergesidir.

15 Temmuz, yıllardan beri "demokrasiden anlamaz" diye adeta alay konusu edilen bir halkın, seçtiği sisteme ve kişilere ne denli değer verdiğinin fotoğrafıdır.

15 Temmuz, Türk halkının istismarcılara, ihanet şebekelerine, neme lazımcılara ne kadar tepkili, ne denli düşman olduğunun gözler önüne serildiği tablodur.

Bu tabloyu ortaya koyan, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'dan şehit verdiğimiz evlatlarımıza ve kahraman gazilerimize kadar yaratanlara minnet ve şükran borçluyuz.

Böylesine ödenmesi zor bir borç için, her alanda daha çok çalışıp, daha çok gayret göstererek Türkiye'yi 2023 hedeflerine taşıyıp, Dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına sokmalıyız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Dünya 5'den büyüktür" diye ifade ettiği tabloya her alanda güçlenmiş bir Türkiye ile katkıda bulunmalıyız.


Mehmet CİRAV
Meclis Başkanı

MEHMET CİRAV - Meclis Başkanı
Diğer Yazıları : Tümü
Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr