TürkçeEnglish
Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / DOĞRUDA ISRAR VE SİYASİ İSTİKRAR...
DOĞRUDA ISRAR VE SİYASİ İSTİKRAR...
27 Ocak 2015 Salı 10:08 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr2014 yılı, Türkiye'nin geleceği için endişe yaratacak yasa dışı yapılanmaların gün ışığına çıkmasıyla büyük bir tehlikeden, tabir yerinde ise uçurumun kenarından dönüldüğü bir zaman dilimi olarak kayıtlara geçecektir.

Devlet içindeki paralel yapılanmanın yarattığı kaos, iş dünyasındaki tedirginliğine rağmen, ekonomide olumsuz bir kırılmanın meydana gelmemesini tamamen şans olarak nitelemek doğru değildir. Çünkü, ekonomide sağlam bir yapılanma olmasa idi, söz konusu teşebbüs geçmiş yıllarda olduğu gibi, hatta daha da büyük bir olumsuz etki yaratabilirdi.
Doğruda ısrar ve siyasi istikrar Türkiye'nin en büyük kazanımıdır. 

Devlet içindeki paralel veya benzeri aykırı yapılanmaların, Türkiye'nin geleceğini karartmak için yaptıkları çalışmaların, hükümetin, özellikle de Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızın ortaya koyduğu kararlı tutum ile durdurulması ve bertaraf edilmesi geleceğe olan umutlarımızı arttırmıştır.

Bu noktada, tüm siyasi partilerin ve siyasilerin özenli ve dikkatli olması gerekir. Bu ve benzeri tehditlere karşı asgari değil, azami müştereklerle birleşilmesi, Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz açısından çok ama çok önemlidir. Siyasi çıkarlar uğruna, geleceğimizi karartacaklarla ilgili, birinin attığına diğerinin sahip çıkmaması da gerekir. Çünkü, halk arasında söylendiği gibi, "Bugün bana olan, yarın sanadır."

Türkiye'nin geleceği için "olmazsa olmazlardan" biri de açılım sürecidir. Yılların birikimi ve dış mihrakların da kaşıması ile büyük bir yara haline dönüşmüş bu ayrışma, kardeşlik projesi ile sonuçlandırılmalıdır. 2014'de de tüm provokasyonlara rağmen, bu konuda ısrarla alınan yolu küçümsememek gerekir. Bunun için tüm siyasi partilerimizin oy hesabı yapmadan sürece destek vermeleri ve Türkiye'nin birlik ve beraberliğini pekiştirmeleri şarttır.

 

MEHMET CİRAV - Meclis Başkanı
Diğer Yazıları : Tümü
Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr