TürkçeEnglish
Anasayfa / DUYURULAR / TÜRKİYE-KÖRFEZ İŞBİRLİĞİ KONSEYİ 2. İŞ VE YATIRIM FORUMU
TÜRKİYE-KÖRFEZ İŞBİRLİĞİ KONSEYİ 2. İŞ VE YATIRIM FORUMU
06 Mayıs 2014 Salı 12:53 Yazdır
Sayın Üyemiz,

Türkiye ve Körfez ülkeleri arasındaki mevcut ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nce, Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu (FGCCC) ile 7 Nisan 2011'de İşbirliği Anlaşması ve anlaşmayı takiben, 21 Mayıs 2011 tarihinde bir Eylem Planı hazırlanmıştır.

FGCCC, Körfez ülkeleri arasında ticari ve ekonomik işbirliğini geliştirmek, üye Odalar arasında koordinasyonu sağlamak, bilgi alışverişini temin etmek ve çeşitli sektörlerde somut işbirliği imkânları yaratmak amacıyla, 1979 yılında kurulmuş, kâr amacı gütmeyen kapsamlı bir kuruluştur. 

Türkiye ve Körfez ülkeleri arasındaki mevcut ticari ve ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi ve çeşitlendirilmesi, bölgedeki iş imkânlarının işadamlarımızca değerlendirilmesi ve potansiyel yatırım imkânlarının tespit edilmesi bakımından TOBB, FGCCC ile işbirliğine özel önem vermektedir.

Bu kapsamda, Türkiye - KİK 2.İş ve Yatırım Forumu, TOBB, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), FGCCC, Bahreyn Ticaret ve Sanayi Odası ve KİK işbirliğinde, Bahreyn Başbakanı Şeyh Khalifa bin Salman al Khalifa'nın katılımı ve himayesinde 9-10 Haziran 2014 tarihlerinde Bahreyn'de düzenlenecektir.

Forum kapsamında, altyapı, mega projeler, teknik müşavirlik, tarım, gıda güvenliği, yenilenebilir enerji, petrol ve gaz sektörü, karşılıklı işbirliği imkânları, şirket kurma koşulları ve kadın girişimciliği konuları ele alınacaktır.


Katılım ücreti ve organizasyon hizmetleri, katılımcıların sayısına göre tespit edilecektir. Bu itibarla, katılım teyidini bildirip, avans ödemesini yapmış olan katılımcıların ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, en geç 29 Mayıs 2014 Perşembe günü mesai bitimine kadar TOBB'a yazılı olarak bildirmeleri kaydıyla avans olarak yapılan ödeme iade edilebilecektir.

Üyelerimize duyurulur...

TASLAK PROGRAM , BASVURU FORMU 

  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr