TürkçeEnglish
Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / TÜRKİYE DİKKAT..
TÜRKİYE DİKKAT..
06 Şubat 2014 Perşembe 09:30 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trBulunduğu coğrafyadaki tarihten gelen konumu ve sorumluluğu nedeniyle Türkiye, her bakımdan çok farklı gelişmelere açık bir ülkedir. Özellikle Ortadoğu coğrafyasında sadece son yıllarda değil, asırlardır yaşananları ve sürekli yaratılan istikrarsızlığı Türkiye ister istemez önünde bulmakta ve yapılması gerekenler konusunda da sorumluluk üstlenmektedir.

Tabidir ki, dışındaki gelişmelere duyarlı olması ve bunların mevcut coğrafyada huzursuzluk yaratmaması için çaba göstermesi gereken Türkiye'nin, öncelikle her alanda kendi içinde barış, huzur ve istikrarı olması gerekir.

İşte bunu, daha doğrusu bu coğrafya da güçlü bir Türkiye'yi istemeyenler, hazmedemeyenler, son yıllarda daha yoğun bir tempoda içimizde olumsuzluk, dışarıda ise itibarsızlık yaratmak için büyük bir çabanın içine girmişlerdir.

Hiç şüphesiz, demokrasinin özünde tartışma kültürünün yeri büyüktür. Ancak bunu devleti ve sahip olduğu müesseseleri yıpratmadan, bütünün parçalarını kırmadan incitmeden yapabilmeliyiz. Aksi takdirde en büyük zararı kendimize veririz. Ki bu zararın yaratacağı zafiyet de ister istemez sadece bulunduğumuz coğrafyada değil, tüm dünya da Türkiye'nin yara alması demektir. İşte bu nedenle, söyleyeceğimiz her sözde, atacağımız her adımda çok ama çok dikkatli olmak, çok iyi hesap yapmak zorundayız.

Haktan, hukuktan, adaletten ayrılmayıp, demokrasinin tüm kurum ve kuruluşları ile işlevini aksamadan yerine getirmesini azami düzeyde temin etmek için çaba gösterip, birlik ve beraberliğimizin bozulmasına izin vermeyerek, sosyo-ekonomik alandaki istikrarlı çıkışımız sürmelidir.

Bunun için herkes, herkesim, her ne olursa olsun, Devleti zaafa uğratmadan, Milletin birlik ve beraberliğine sekte vurmadan hareket etmelidir. Bunun için, ‘Türkiye Dikkat!’ Diyorum. Dikkatli olmalıyız diyorum. Hepimiz biriz diyorum. Birlikte olmalıyız diyorum. Birlikten kuvvet doğduğunu bir kere daha hatırlatıyorum.

MEHMET CİRAV - Meclis Başkanı
Diğer Yazıları : Tümü
Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr